Moto2

Alex Marquez is elverte a mezőnyt Brnóban

Mintha csak a királykategóriás időmérő edzés ismétlését néztük volna: a Q2 második felére felszáradó pálya alaposan megnehezítette a mezőny dolgát, ebből pedig Marquez jött ki a legjobban, aki két másodperces előnnyel zsebelte be a rajtelsőséget Lowes előtt. Lüthi csak a 12. helyről várhatja majd a futamot.
A nap zárásaként a Moto2-esek is pályára gurultak, hogy eldöntsék a rajtsorrendet. A délelőtti, még vizes harmadik szabadedzésen Bulega bizonyult a leggyorsabbnak, ezúttal a MotoGP időmérőjéhez hasonlóan vizes, de már száradó pálya fogadta a versenyzőket. Joes Roberts egy elsőre ijesztő, de a jelek szerint szerencsés kimenetelű bukással demonstrálta a megmaradt vizes foltok okozta veszélyeket. A Q1 hajrájához közeledve Dixon, Martin, Roberts és Gardner állt továbbjutó helyeken, de az utolsó mért körnek szinte mindenki egyéni vagy abszolút legjobb szektoridőkkel futott neki. Végül Gardner, Bendsneyder, Dixon és Bezzecchi jutott tovább a második szakaszba.

Úgy nézett ki eleinte, hogy ott előny lesz a Q1-es szereplés, a négy továbbjutó az első ötben volt a Q2 felénél. Bendsneyder egy elmért féktáv után az egyes kanyar kavicságyában is elfeküdt pár pillanatra, de a jelek szerint nagy problémája nem lett belőle. Öt perc volt hátra, mikor többen – köztük Baldassarri és Marquez is – slick gumikra váltottak, Lowes pedig eleve ki sem hajtott a vizes pályára. Bezzecchi, Fernandez, Schrötter, Marini, Navarro és Bendsneyder volt az első két sorban a száraz pályás hajrá megkezdése előtt (már akinek jutott rá idő, Marini esetében a Sky VR46 alaposan elszámolta magát és már nem maradt ideje visszatérnie).

Lowes nyitásként át is vette a vezetést, de Schrötter és Di Giannantonio is felülmúlta őt – utóbbi még esőgumikkal. Lowes visszavette a vezetést, ám Marquez nagy fölénnyel tört az élre. Baldassarri a harmadik helyre javított, előttük pedig ugyan mindketten javítottak, de csak a különbség nőtt, a helyezés maradt – Marquez két másodperces előnnyel zsebelte be a rajtelsőséget Lowes előtt. Nem ment jól a kvalifikáció közvetlen vb-riválisainak: Lüthi csak a 12., Fernandez a 10. pozícióban zárt csupán.