WTCR

Autós-motoros hétvége Szlovákiában és egyéb ínyencségek – menetrend

MotoGP ugyan nem lesz az előttünk álló napokban, de azon kívül kis túlzással minden más igen: mutatjuk a teljes időtervet a közvetítésekkel együtt.
Szeretnél élőben szurkolni kedvenc motorversenyződnek az augusztus eleji brnói futamon? Akkor van egy ajánlatunk számodra: az előző évekhez hasonlóan idén is megrendelheted belépődet jegyshopunkon keresztül a MotoGP Cseh Nagydíjára – a jelenlegi áron már csak június végéig!

Magyar szempontból talán a legfontosabb, hogy tőlünk északra, a Slovakia Ringen vendégeskedik a WTCR és az EWC mezőnye: nem állítjuk biztosra, de lehet, hogy ez az első alkalom, hogy ilyen rangú FIA- és FIM-rendezvényre kerül sor egy hétvégén belül. Szépen el is osztották egymás között a programot: csütörtökön és szombaton gurulnak pályára az endurance motorosok, míg pénteken és vasárnap a túraautósok – ez azt is eredményezi, hogy Micheliszék mindhárom futamát vasárnap rendezik.
 
De ezen kívül is motorsport-eseményekben gazdag hétvége vár ránk: a Superbike-világbajnokság és összes betétkategóriája Imolába látogat, a Formula-1 Barcelonában kezdi meg európai menetelését, míg a Formula-E mezőnyét Monaco utcáin méri össze erejét. Ami a közvetítéseket illeti: a WTCR-t, az EWC-t és a Formula-E-t az Eurosport csatornáin, a WSBK-t ugyancsak az Eurosporton és a Spíler TV-n, míg az F1-et szokás szerint az M4 Sporton lehet élőben követni. Mutatjuk is a teljes időtervet és a közvetítések listáját:

WTCR/EWC Slovakia Ring, WSBK Imola, F1 Barcelona, FE Monaco – a hétvége programja:
 
Csütörtök (május 9.)  
08:30 - 10:30 EWC, Szabadedzés  
13:00 - 14:20 EWC, 1. időmérő  
17:20 - 18:40 EWC, 2. időmérő  
     
Péntek (május 10.)    
09:00 - 10:15 Supersport 300, 1. szabadedzés (A és B)  
09:15 - 10:00 WTCR, 1. szabadedzés  
10:30 - 11:20 Superbike, 1. szabadedzés  
11:00 - 12:30 F1, 1. szabadedzés (tv: M4 Sport, élő)
11:30 - 12:00 WTCR, 2. szabadedzés  
11:30 - 12:10 Supersport, 1. szabadedzés  
13:30 - 14:45 Supesport 300, 2. szabadedzés (A és B)  
13:45 - 14:15 WTCR, 1. időmérő  
15:00 - 15:50 Superbike, 2. szabadedzés  
15:00 - 16:30 F1, 2. szabadedzés (tv: M4 Sport, élő)
16:00 - 16:45 Supersport, 2. szabadedzés  
16:40 - 17:40 WTCR, 2. időmérő (Q1 + Q2 + Q3) (tv: Eurosport 2, élő)
     
Szombat (május 11.)  
07:30 - 08:15 Formula-E, 1. szabadedzés  
08:00 - 08:45 EWC, Warm up  
09:00 - 09:20 Superbike, 3. szabadedzés  
09:30 - 09:50 Supersport, 3. szabadedzés  
10:00 - 10:30 Formula-E, 2. szabadedzés  
10:00 - 10:40 Supersport 300, 3. szabadedzés (A és B)  
11:00 - 11:25 Superbike, Superpole (tv: Eurosport 2, élő)
11:40 - 12:05 Supersport, Superpole (tv: Spíler1 TV, 12:35, felv.)
11:45 - 12:50 Formula-E, Időmérő és Superpole (tv: Eurosport 1, élő)
12:00 - 13:00 F1, 3. szabadedzés (tv: M4 Sport, élő)
12:00 - 20:00 EWC, Slovakia Ring-i 8 órás (tv: Eusp 2, -14:00, 15:00-16:20, 17:45-, élő)
12:20 - 13:10 Supersport 300, Superpole (A és B)  
14:00 Superbike, 1. futam (tv: Eurosport 2 és Spíler1 TV, élő)
15:00 - 16:00 F1, Időmérő (Q1 + Q2 + Q3) (tv: M4 Sport, élő)
15:15 Supersport 300, Utolsó esély reményfutam  
16:30 Formula-E, Futam (tv: Eurosport 2, élő)
     
Vasárnap (május 12.)  
09:00 - 09:15 Superbike, Warm up  
09:25 - 09:40 Supersport, Warm up  
09:50 - 10:05 Supersport 300, Warm up  
10:45 WTCR, 1. futam (tv: Eurosport 1, élő)
11:00 Superbike, Superpole-futam (tv: Eurosport 2 és Spíler1 TV, élő)
12:15 Supersport, Futam (tv: Eurosport 2 és Spíler1 TV, élő)
14:00 Superbike, 2. futam (tv: Eurosport 2 és Spíler1 TV, élő)
15:10 F1, Futam (tv: M4 Sport, élő)
15:15 Supersport 300, Futam  
15:15 WTCR, 2. futam (tv: Eurosport 2, élő)
16:45 WTCR, 3. futam (tv: Eurosport 2, élő)

Fotó: WTCR Media


Hozzászólások