Supersport 300

Fölényes indonéz siker a piros zászlós futamon

A pole-ból induló Galang Hendra Pratama csak néhány kanyarig engedte át a vezetést a Supersport 300-asok csehországi versenyén, óriási előnnyel húzta be a győzelmet a baleset miatt félbeszakított versenyen. Ana Carrasco csak 11., a Team Toth nem volt messze a pontszerzéstől.
Szeretnél élőben szurkolni kedvenc motorversenyződnek az augusztus eleji brnói futamon? Akkor van egy ajánlatunk számodra: az előző évekhez hasonlóan idén is megrendelheted belépődet jegyshopunkon keresztül a MotoGP Cseh Nagydíjára!

A szombati bukása során enyhe agyrázkódást szenvedő Mika Perez nélkül, Galang Hendra Pratamával a pole-ban rajtolt el a Supersport 300-as világbajnokság brnói viadala. A startot Ana Carrasco kapta el a legjobban, az indonéz azonban hamar visszaelőzte, míg az összetettbeli éllovas Scott Deroue-vel vívott nagy csatát.

Hendra Pratama pillanatok alatt lerázta a többieket, a második helyért viszont komoly csata folyt Carrasco, Deroue és még néhány motoros, többek között a visszatérő Kalinin, Walid Khan, valamint Maria Herrera között – utóbbinak köszönhetően arra is volt esély, hogy két hölgymotoros álljon dobogóra.

Három körrel a vége előtt aztán Rusmiputro balesete miatt piros zászlóval félbeszakították a futamot (a motorost az orvosi központba szállították), amelyet már nem is indítottak újra, így Hendra Pratama nyert. Az óriási üldözőbolyból Khan lett a második, Borja Sanchez pedig a harmadik, míg Carrasco mindössze 11. helyen haladt át a célvonalon abban a körben, ami számított, így csökkent a fórja a tabellán. A Team Toth versenyzői közül Hugo de Cancellis 16., az Alex Murleyt váltó Daniel Blin 18. lett, előbbi tehát épp csak lecsúszott a pontszerzésről.