Superbike

Rea magabiztos sikerrel állította be Doug Polen csúcsát

Már a rajtnál az élre állt, s onnan meg sem állt idei 17. győzelméig a négyszeres világbajnok, aki ezzel egy 1991-es rekordot ért utol. A Kawasaki kettős sikerét Tom Sykes, a dobogót Alex Lowes tette teljessé.
Imádod az autó-motorsportokat? Újságírói ambícióid vannak? Ha úgy érzed, ezek igazak rád vagy csak szeretnél a P1race.hu csapatának tagja lenni, ne habozz: ki tudja, lehet, hogy Te vagy az, akit keresünk. Részletek ide kattintva.

Karrierje 48. rajtelsősége után Tom Sykes indulhatott a pole-ból a Superbike-világbajnokság első katari versenyén, de már a célegyenes végén átvette a vezetést tőle Jonathan Rea. A két kawasakis mögé Eugene Laverty zárkózott fel a harmadik helyre, miután megelőzte Alex Lowest, míg őket két ducatis, Xavi Fores és Marco Melandri követte a sorban. Az apriliás és a yamahás egyébként tovább csatázott az utolsó dobogós helyért, ennek köszönhetően pedig Rea és Sykes is zavartalanul motorozhatott az első két pozícióban.

Rea a későbbiekben sem engedett ki, így végül magabiztos győzelmet aratott, s mivel ez már a 17. elsősége volt idén – ebből egyébként a tizenegyedik zsinórban! –, ezzel beérte Doug Polen vonatkozó 1991-es rekordját. A Kawasaki ráadásul kettős diadalnak örülhetett a csapattól a szezon végén távozó Sykesnak köszönhetően, míg a harmadik helyért zajló párharcból Lowes került ki győztesen, míg Lavertynek az utolsó kanyarban egy mentést is be kellett mutatnia ahhoz, hogy beérjen negyedikként.

Az utolsó hétvégét teljesítő V2-es Ducati Panigaléval versenyzők közül sokáig legjobban álló Fores a fináléban bukott, így Melandri örökölte meg tőle az ötödik helyet. Mögöttük szintén óriási csata zajlott Loris Baz, Michael van der Mark és Chaz Davies között, míg az első tízbe Jake Gagne és Toprak Razgatlioglu fért még be. A szezon utolsó futama szombaton 18 órakor startol magyar idő szerint.