back to top
2025. február 22. 21:48
KezdőlapSuperbikeBulega utcahosszal verte a mezőnyt, Razgatlıoğlu lenyomta Bautistát a szezonnyitó első futamán

Bulega utcahosszal verte a mezőnyt, Razgatlıoğlu lenyomta Bautistát a szezonnyitó első futamán

Nicolò Bulega a pole pozícióból rajtolva domináns teljesítménnyel nyerte meg a Superbike-világbajnokság első idei viadalát. Mellé a dobogóra Toprak Razgatlıoğlu és Álvaro Bautista léphetett fel, akik nagy csatát vívtak egymással, illetve Scott Reddinggel, aki végül az ötödik helyen végzett. Kiemelendő, hogy a kötelező bokszkiállás teljesítése az élmezőnyből senkinek sem okozott problémát.

Magyar idő szerint szombat reggel került sor a Superbike-világbajnokság első idei futamára. A Phillip Island-i szezonnyitó első versenyén a Superpole eredményének megfelelően Nicolò Bulega, Toprak Razgatlıoğlu és Andrea Iannone alkotta az első sort a rajtrácson. Az időjárás aránylag kedvezőtlen volt a lámpák kialvása előtt, a felhőzet ellenére 30 fok fölött mozgott a hőmérséklet, és erősen fújt a szél.

Razgatlıoğlu jelentősen közeledett, de Bulegáé lett az első hely a Phillip Island-i Superpole-on

Bulega könnyedén megtartotta a vezetést a start után, mögötte pedig mind Iannone, mind Álvaro Bautista lerajtolta Razgatlıoğlut, a BMW ugyan jól rugaszkodott el, de utána kijött a Ducati sebességelőnye. Viszont a török pilóta rövidesen már ismét harmadik volt, mivel elment Bautista mellett. A hazai pályán versenyző Remy Gardner bukott az 1. körben, de vissza tudott állni.

A 2. kör is egy bukással, méghozzá az újonc Yari Montelláéval kezdődött. Az élmezőnyben pedig Iannone technikai hibája okozott felfordulást, a Mániákus ugyanis néhány kanyarra lelassult, amivel megzavarta Bautistát, aki visszaesett az ötödik helyre, Iannone pedig a tizedikre csúszott le.

A vezetést biztos kézzel tartó Bulega a 3. körre már közel 4,5 másodperces előnyt épített ki az üldözőivel szemben, akik Razgatlıoğlu, Scott Redding, Bautista, Danilo Petrucci sorrendben csatáztak. A Bonovo brit pilótája nagyon jó tempót diktált, és Bautista megelőzése után a címvédőt is támadni kezdte.

A futam negyedénél Razgatlıoğlu hibázott az 1-es kanyarban, kisodródott, így Bautista és Redding is el tudott menni mellette, akik ekkor helyet is cseréltek. Az alanyai pilóta az ötödik pozícióig esett vissza, közvetlenül csapattársa, Michael Van Der Mark elé.

A 6. körben Petrucci mellett mind a két gyári BMW-pilóta elvitorlázott, miközben Redding Bautistát támadta. Bulega előnye erre az időszakra már 6,5 másodperc fölé nőtt. Ekkor előbb a Kawasakin debütáló Garrett Gerloff, majd az addig nagyon jó versenyt futó Van Der Mark esett el, Tito Rabatnak pedig technikai probléma miatt kellett kiállnia.

A kötelező bokszkiállásra először Bulega, Bautista, Petrucci és Iannone ment ki a 9. körben. A virtuális vezető helyért ezalatt Razgatlıoğlu és Redding csatáztak, amiből az előbbi jött ki győztesen. Miután az élmezőnyből mindenki problémamentesen letudta a kiállását, Razgatlıoğlu vette át a második helyet a fölényesen vezető Bulega mögött, majd elkezdett távolodni Bautistától és Reddingtől, akik parázs csatát vívtak a harmadik pozícióért. Őket ekkor Petrucci és Iannone követte, miközben Gardner alatt füstölt el a Yamaha.

Bár az utolsó körökben Bautista sokat közeledett Razgatlıoğlura, a török pilóta megtartotta a második helyet a domináns teljesítménnyel rajt-cél győzelmet arató Bulega mögött. A negyedik helyen Petrucci futott be, aki meg tudta előzni az elfáradó Reddinget. Mögöttük a Iannone, Andrea Locatelli, Alex Lowes, Axel Bassani, Sam Lowes sorrend alakult ki.

Az első Phillip Island-i futam végeredménye