back to top
2025. július 11. 19:47
KezdőlapMotoGPMarc Márquezt majdnem letaszították az élről, változatos élmezőnyt hozott a sachsenringi nyitány

Marc Márquezt majdnem letaszították az élről, változatos élmezőnyt hozott a sachsenringi nyitány

Marc Márquez zárta az élen a Német Nagydíj első szabadedzését Jack Miller és Marco Bezzecchi előtt, és bár előnye csak bő 1 tized volt, jóval korábban megfutotta legjobb körét, mint a közvetlenül mögötte végzők. Ez Francesco Bagnaiára és Fabio Quartararóra is igaz.

A Moto3-é és a Moto2-é után a MotoGP mezőnye is megkezdte a Német Nagydíj hétvégéjét az első szabadedzéssel. Az állandó mezőnyből ezúttal hárman hiányoznak: Jorge Martínt jó esetben utoljára helyettesíti Lorenzo Savadori, míg a múlt héten megsérült Somkiat Chantra és a csütörtökön vakbélgyulladással diagnosztizált Enea Bastianini motorja ezúttal üresen maradt. Luca Marini ellenben visszatért a mezőnybe, ahogyan Álex Márquez is itt van, igaz, őt az első gyakorlás után újból megvizsgálják. A kezdés pillanatában a levegő hőmérséklete 17, míg az aszfalté 26 fokos volt.

Megdönti-e a jubiláló Marc Márquez Rossi rekordját a legjobb pályáján? – hétvégi menetrend

A bokszutca megnyitása után pályára rajzottak a mezőny tagjai: hátra mindenki közepes gumit tett, míg előre a legtöbben lágyat, de néhányan oda is közepeset. Az első mért kört Pedro Acosta futotta meg, a gyári KTM motorosa 1:23.206 másodperccel kezdett. Ennél azonban jó páran gyorsabbak voltak, az élre Raúl Fernández állt 1:22.705-tel.

Persze, ahogyan ez ilyenkor lenni szokott, a köridők rohamosan javultak, és a második próbálkozások után Johann Zarco 1:21.697-tel vette át a vezetést, 189 ezreddel megelőzve a hétvége toronymagas esélyesének tartott Marc Márquezt. Utóbbi a harmadik kísérletével el is lépett a mezőnytől, hiszen 1:20.749-es ideje 771 ezreddel volt jobb Acostáénál, és további 6-tal Mariniénél.

A nyolcszoros világbajnok mögött aztán hamar változott a helyzet, hiszen Brad Binder 47 százados hátránnyal feljött a második helyre, ahonnan a nála 79 ezreddel gyorsabb Fabio Di Giannantonio taszította le. Nem sokkal később a bajnoki éllovas tovább javított, és 451 ezredre növelte előnyét márkatársával szemben. Ezt követően Fabio Quartararo jött be közéjük 327 ezredes lemaradással.

Marc Márquez ezután sem állt le, és 1:20.372-re módosította az addigi legjobb időt. Csapattársa, Francesco Bagnaia kereken 7 tizedes hátránnyal a harmadik pozícióban állt, amikor a legtöbben visszatértek a bokszba. A valamit hevesen mutogató Álex Márquez már több mint 1 másodperces lemaradással a tizennegyedik helyet foglalta el, de ennek akkor még nem volt jelentősége.

A nap első királykategóriás bukását Zarco mutatta be az 1-es kanyarban. Néhány percig aztán nem változott az élmezőny sorrendje, majd szűk 20 perccel a leintés vége előtt Di Giannantonio 61 százados hátránnyal feljött a második pozícióba. Hátrébb Marco Bezzecchi is megérkezett az élmezőnybe, egészen pontosan az ötödik pozícióba, a két gyári KTM elé.

A hajrában aztán Jack Miller 371 ezredre közelítette meg Marc Márquezt, amivel felugrott a második helyre, míg mögé Zarco és Maverick Viñales sorakoztak fel, de ők már fél másodpercen kívül voltak a gyári Ducati motorosához képest. Az ausztrál pilóta ezt követően 109 ezredre csökkentette hátrányát, sőt, a harmadik szektorig még jobban is állt korábbi márkatársánál.

Közvetlenül a leintés pillanata előtt Bezzecchi 315 ezredes hátránnyal feljött a harmadik pozícióba, míg Miller ezúttal a második szektorig volt Marc Márquez ideje előtt, de aztán nem tudott javítani, miközben Acosta a 3-as kanyarban került a földre. A 32 éves versenyző maradt az élen, és bár a tényleges különbség nem nagy, jóval korábban futotta meg legjobb körét a közvetlenül mögötte lévő hat pilótához képest. Az első ötben öt különböző gyártó képviselője zárt Marc Márquez, Miller, Bezzecchi, Zarco és Viñales révén, mögöttük Di Giannantonio, Joan Mir, Bagnaia, Quartararo és Miguel Oliveira lett a sorrend. Álex Márquez tizennegyedikként végzett.

A MotoGP első sachsenringi szabadedzésének végeredménye