back to top
2025. július 20. 10:12
KezdőlapMotoGPTéves riasztás: nem a guminyomás áldozatává vált Bagnaia a brnói sprinten

Téves riasztás: nem a guminyomás áldozatává vált Bagnaia a brnói sprinten

Francesco Bagnaia nem járt volna pórul a guminyomás-szabállyal, ugyanis kiderült, hogy az elektronika rakoncátlankodott a motorján, amelyet már a versenyt megelőzően is javítani kellett. A hibának köszönhetően téves információ érkezett a műszerfalára. Ennek ellenére elégedett a szombati napjával, és egyértelműek a céljai a vasárnapi főversenyre.

Meglehetősen hektikusan alakult a Cseh Nagydíj sprintfutama. Ugyan Marc Márquez sorozatban az ötödik győzelmét szerezte szombaton, összesen pedig már tizenegynél tart, mégsem alakult gördülékenyen ez a siker. A viadal derekán látványosan elengedte Pedro Acostát, azért, hogy a guminyomás-szabálynak megfeleljen. Hovatovább a spanyol pilótát a leintést követően vizsgálat alá is helyezték, azóta viszont kiderült, hogy hibás adat szerepelt a versenyirányítás rendszerében.

Kiderült, miért úszta meg Marc Márquez a büntetést, amit eddig még senki sem tudott elkerülni

Francesco Bagnaia is hasonlóan járt, szintén a verseny alatt. Az olasz ekkor a második helyen haladt, és az első képkockákból megítélve joggal gondolhatták azt a szurkolók, hogy valamilyen technikai probléma hátráltatja. Marc Márquez esetét követően azonban világossá vált, hogy a 28 éves pilótát is a guminyomás hátráltatta. Viszont ez az ő esetében jóval komplikáltabb.

„Sajnos a problémám nem a guminyomással volt, hanem az elektronikával – árulta el Bagnaia. – A műszerfal azt jelezte, hogy a szint alatt vagyok, és nem tudtam visszatornázni a nyomást. Azért maradtam mögöttük a verseny végéig, mert nem szerettem volna, hogy megbüntessenek. De nem tudtam [a szint felé menni], ezért biztos voltam benne, hogy kapni fogok egyet.”

„Aztán bementem a bokszutcába, és láttam a monitorokon, hogy nem vizsgálnak, úgyhogy nem értettem, [mi történik]. Ekkor leellenőriztük a telemetriát, amely azt mutatta, hogy a második körtől kezdve a limit felett voltam. Szóval téves információt kaptam a műszerfalról” – folytatta, majd a The Race kérdésére arra is rávilágított, hogy az elektronikával némi probléma is akadt, amelyen az utolsó pillanatokig dolgoztak. Ami biztos, hogy nem emberi mulasztás áll az egész mögött, hanem egy hiba miatt ragadt bent ez a riasztás.

Bagnaia egy stratégiai hibára fogta a kudarcos pénteki eredményét

„Ez biztosan nem egy jó dolog, borzasztóan pechesek voltunk, de végezetül jó napot zártunk, mert rengeteg mindent megértettem, és ez a legfontosabb” – ezt pedig minden okkal gondolhatja. Bagnaia számára csapnivalóan alakult a péntek, az edzésen mindössze a tizenharmadik időt futotta, ezért már a Q1-ben jelenése volt. Ezt a feladatot nemcsak, hogy abszolválta, de ezt követően a teljes kvalifikációt behúzta. A jelzésig pedig stabilan tartotta a második helyet.

„Az eredmény ellenére sem vagyok elkeseredve – hangsúlyozta a kétszeres MotoGP-világbajnok. – Remek körrel szereztem meg a pole pozíciót, és a versenyen is rengeteg dolog világossá vált, pusztán abból, hogy Marcot követtem. Két-három kör után kicsit meglépett, de én elég kényelmesen őriztem a második helyet, megnyugtató előnyöm volt a harmadikkal szemben, és jól motoroztam.”

De vajon milyen célokkal vág neki a vasárnapnak? „Mindenképpen a dobogó, de még többet szeretnénk. Szükségünk van egy szombatihoz hasonló jó rajthoz, ott kell maradni, és Marcot követni. Az első körökben nehezebb lesz kiépíteni a különbséget, ezért fontos lesz, hogy kövessük, és jobban megértsük a dolgokat.”

Bagnaia: Nem gondoltam volna, hogy ennyire szenvedni fogok a szezon első felében