A Honda és az LCR bejelentette, hogy meghosszabbították Luca Marini, illetve Johann Zarco szerződését. Utóbbiét ráadásul két évvel, így a francia versenyző az első, aki immáron hivatalosan is ott lesz a 2027-es rajtrácson.
Fontos hírekkel indult a hét a MotoGP világában, hiszen újabb két ülés kelt el: a Honda hivatalossá tette, hogy szerződést hosszabbított Luca Marinivel, míg az LCR Johann Zarco esetében tette meg ugyanezt. Ezzel már csak három ülés kiadó 2026-ra a MotoGP-ben, ám Franco Morbidelli és a VR46 hosszabbítása szintén formalitásnak tűnik.
Mind az olasz, mind a francia versenyző tavaly igazolt a Hondához, ráadásul mindketten a Ducati kötelékéből érkeztek. Az ifjabbik pilóta számára katasztrofálisan indult az együttműködés, hiszen az első tizenhárom fordulóban mindössze egyetlen pontot szerzett, és azt is csak egy büntetésnek köszönhetően. Végül 14 egységgel zárt, és az állandó versenyzők közül az utolsó lett az összetettben.
Az idei éve viszont sokkal jobban alakul, igaz, a szezon egy pontján felmerült, hogy Jorge Martín érkezik a helyére. Ez nagyjából egybeesett azzal, amikor a szuzukai teszten súlyos sérülést szenvedett, ezért három fordulót kénytelen volt kihagyni. A többi hétvégén viszont kivétel nélkül pontot szerzett, a Magyar Nagydíjon pedig a japánoknál töltött karrierjének legjobb eredményét érte el, amikor szombaton negyedikként, vasárnap ötödikként ért célba. Mivel Martín mégis marad az Apriliánál, Marini pedig jelenleg a Honda legjobb formában lévő pilótája, mostanra nem volt kérdés, hogy ez a bejelentés meg fog történni.
A bejegyzés megtekintése az Instagramon
„Nagyon örülök, hogy megtehetjük ezt a bejelentést, és a Honda HRC-nél maradok – nyilatkozta. – Csak néhány utolsó részleten dolgoztunk, de a HRC vezetése és én már jó ideje egyetértettünk a jövőt illetően. Teljes mértékben elköteleztem magam a projekt mellett, és elszánt vagyok, hogy segítsek a Hondának visszatérni a MotoGP-világbajnokság élmezőnyébe. Amióta 2024-ben csatlakoztam a csapathoz, folyamatosan fejlődünk, és egyre jobb az együttműködés. Egy gyárral való együttműködés, különösen egy olyan gyárral, mint a Honda HRC, hatalmas motivációt ad egy versenyzőnek. Eddig jó szezont futottunk, és továbbra is arra összpontosítok, hogy a valenciai utolsó körig folyamatosan fejlődjünk.”
„Örömmel folytatjuk Lucával még egy évig, hiszen végig magas szintű professzionalizmust és elkötelezettséget tanúsított – jelentette ki Taichi Honda, a Honda Racing Corporation általános igazgatója. – Luca elemző típusú és hihetetlenül nagy munkabírású pilótaként lett ismert, ami minden MotoGP-projektnek értékes tulajdonság. Luca visszajelzései egyértelműek és pontosak, és nagyon hasznosnak bizonyultak a Honda HRC mérnökei számára a Honda RC213V fejlesztése során az elmúlt másfél idényben.”
Ami Zarcót illeti, tavaly messze felfelé lógott ki a Honda motorosai közül, és egy ideig úgy tűnt, hogy idén is ez a helyzet, olyannyira, hogy Le Mans-ban nyert, majd Silverstone-ban második lett. Azóta viszont kicsit beleszürkült a mezőnybe, és bár a táblázaton még mindig ő áll a legelőrébb, a gyári páros a közelmúltban átlépte őt tempóban.
To keep growing. To keep fighting. Together in 2026 and 2027💚
We’re excited to announce that @JohannZarco1 will continue at CASTROL Honda LCR for the next two seasons🏁!
Cheers to a future full of passion, hard work, and lasting memories✨🫶.#LCR #MotoGP #JZ5 pic.twitter.com/sVCVVx1w1K
— LCR Team (@lcr_team) September 1, 2025
Ettől azonban még borítékolható volt, hogy – azok után, hogy egy ideig a gyári alakulat is felmerült – 2026-ra is marad az LCR-nél. Az viszont már jóval meglepőbb, hogy az állandó mezőny legidősebb versenyzőjeként nemcsak a következő évre, hanem 2027-re is meghosszabbították a szerződését, így ő az első, akinek az új korszakra is biztos a helye.
„Nagy örömmel erősítem meg, hogy a következő két évben is az LCR-nél maradok. Ez azért fontos, mert 2027-re nagy céljaink vannak, és nagyszerű lehetőségek várnak ránk. Amikor 2023 végén aláírtam a Hondával, nem számítottam rá, hogy ilyen mértékben új lendületet veszek, ami energiát adott ahhoz, hogy újabb kétéves szerződést kössek velük. Lucióval és a csapattal már elértünk egy győzelmet, és fantasztikus lenne ezt újra átélni, ezért elszántak vagyunk, hogy továbbra is jó eredményeink legyenek. Az elmúlt két évben a Honda nagy támogatást nyújtott az LCR-nek, és hisszük, hogy a kemény munkánkkal tovább tudjuk fejleszteni a motort. Szeretném megköszönni az HRC-nek, az LCR-nek és mindenkinek, aki támogat minket.”
„Johann-nal dolgozni egyszerűen rendkívüli, professzionalizmusa mind a pályán, mind azon kívül kifogástalan – ezek már Lucio Cecchinellónak, az LCR tulajdonosának és csapatfőnökének szavai. – Örülünk, hogy a HRC a következő két évre megújította iránta tanúsított bizalmát, és bízunk benne, hogy 2026-ban és 2027-ben hozzájárulása az RCV fejlesztéséhez döntő fontosságú lesz a küldetésünk szempontjából, miszerint a Hondát visszajuttatjuk a ranglisták élére. Arra is büszkék vagyunk, hogy a HRC Johann menedzselésében való megbízható partnereként továbbra is a Honda család tagjai maradhatunk.”