A Günther Steiner vezette konzorcium felvásárolja a Tech3 csapatát. Az istállót jelenleg irányító Hervé Poncharal az év végéig marad a pozíciójában, majd az egykori F1-es csapatfőnök veszi át a vezérigazgatói posztot.
A MotoGP utólag adta hozzá a Katalán Nagydíj hétvégéjének menetrendjéhez, hogy pénteken délben lesz egy különleges sajtótájékoztató. A sajtóban meg is kezdődtek a találgatások, és hamar a Tech3 csapatára terelődött a „gyanú”, és a legtöbben arra számítottak, hogy bejelentik a Günther Steiner vezette konzorcium érkezését.
Így is történt: ahogyan arról már korábban is beszámoltunk, a korábbi Forma–1-es csapatfőnök veszi át a Tech3 istállóját. Az alapító és az alakulatot jelenleg is irányító Hervé Poncharal az év végéig marad mostani szerepében, aztán átadja a vezetést a most érkező szervezetnek, és jövőre már tanácsadói szerepben segíti a francia istállót.
A Tech3 vezére egyértelműen cáfolta, hogy eladták a csapatot a korábbi F1-es csapatfőnöknek
Miután Carlos Ezpeleta, a MotoGP sportigazgatója méltatta Poncharalt, mondván, fontos szerepet töltött be a MotoGP-ben, a francia szakember szintén köszönetet mondott neki, illetve édesapjának, Carmelónak, a kereskedelmi jogokat birtokló Dorna vezérigazgatójának. Hozzátette, a csapat abból a szempontból marad a régi, hogy a franciaországi központ nem változik, ahogyan a személyzet és a versenyzők sem. Ennek kapcsán meg kell jegyezni, hogy Maverick Viñales, Enea Bastianini, valamint a Moto3-as istállót erősítő Valentín Perrone és Jacob Roulstone is ellátogatott a sajtótájékoztatóra, amit főnökük hálásan meg is köszönt nekik.
Ami Steinert illeti, az olasz szakembert a legtöbben leginkább a Haas F1-es istállójának egykori szókimondó és éppen ezért megosztó csapatfőnökeként ismerik. Ezt a szerepet 2016 és 2023 között töltötte be, ám előtte a Jaguarnál és a Red Bullnál is dolgozott, az F1-en kívül pedig a ralizásban és a NASCAR-ban is megfordult.
BREAKING: a consortium led by Guenther Steiner will acquire full ownership of @tech3racing 🚨
Further details on https://t.co/BotafVifcH 📲#MotoGP pic.twitter.com/5sHZHkytUj
— MotoGP™🏁 (@MotoGP) September 5, 2025
Steiner kiemelte, hogy bár hosszú ideje dolgozik ebben az iparban, de először lesz dolga a kétkerekűek világában, Éppen ezért kezdetben, az első évében tanulni szeretne, és a Poncharal által lefektetett alapokra akar építeni. Ezt követően persze elképzelhető, hogy lesznek változások. Hangsúlyozta, hogy a név marad, és ő is köszönetet mondott az Ezpeleta családnak.
Fontos kiemelni, hogy Steiner ebben a projektben nem csapatfőnök lesz, hanem vezérigazgató. Ami az előbbi pozíciót illeti, azt Richard Coleman fogja betölteni, aki szintén vezető szerepet tölt be a konzorciumban. Mindketten 2026. január 1-én kezdik meg regnálásukat az említett szerepkörökben, addig az istálló vezetése nem fog változni.