Francesco Bagnaia inkább nem mondta el, mi járt a fejében a San Marinó-i Nagydíjon elszenvedett balesete után, és hangsúlyozta a hétfői teszt fontosságát. Ez utóbbit Gigi Dall’Igna, a Ducati Corse általános igazgatója is megtette, aki azt is kijelentette, hogy már ő is elvesztette a türelmét a kialakult helyzet miatt, de szerinte ez normális.
Francesco Bagnaia újabb rémálomszerű hétvégén van túl Misanóban. Bár az időmérőn elért nyolcadik helye sokkal jobb, mint amit akár a Balaton Parkon, akár Montmelóban elért, de a sprinten ismét nem tudott pontot szerezni, immáron zsinórban negyedszer. Ezzel az is eldőlt, hogy idén már matematikailag sem lehet világbajnok.
Ugyanakkor a főfutamokon azért valamennyire magára szokott találni. Ezúttal viszont nem sikerült átverekednie magát az előtte lévőkön, majd jött a 9. kör, amikor elesett. Ennek következtében sorozatban az ötödik hétvégén nem állt dobogóra, amire legutóbb a 2022-es idény első öt versenyén volt példa. A gyári Ducati motorosa ezután nem állt a sajtó munkatársainak rendelkezésére, egyedül a MotoGP kameráinak nyilatkozott. „Őszintén szólva nem tudom, mit akartok hallani tőlem – jelentette ki. – Láthattátok, mi történt. Próbálkoztam, és egyszerűen elestem. Kielemeztem a dolgokat a csapattal, most pedig a hétfői tesztre készülünk, ami nagyon fontos lesz.”
Versenyzés a javából: Bezzecchi remekül tartotta magát, de Marc Márquezé a San Marinó-i Nagydíj
Az esés után Bagnaia nem tért vissza rögtön a bokszba, hanem egy ideig a pálya szélén álldogált, és mozdulatai elárulták, hogy minden bizonnyal igencsak negatív gondolatok járnak a fejében. Ezekről azonban inkább nem beszélt. „Olyasmik, amiket jobb, ha nem mondok ki a tévében – válaszolta az erre vonatkozó kérdésre. – Amikor az ember balesetet szenved, az első pillanatban nem túl boldog.”
Misano misfortune for @PeccoBagnaia 💔#SanMarinoGP 🇸🇲 pic.twitter.com/DD0HxnOtEL
— MotoGP™🏁 (@MotoGP) September 14, 2025
A háromszoros világbajnok kapcsán Gigi Dall’Igna, a Ducati versenyrészlegének általános igazgatója is megszólalt. „Pecco esetében mindenképpen kényes a helyzet, ő nagyon szenved – fogalmazott az olasz Sky-nak. – Ahogyan már sokszor elmondtam, találnunk kell egy kiutat. Hétfőn tesztelünk, egy nagyon fontos nap lesz, amikor sok mindent kipróbálhatunk. Szóval reméljük, eredményesnek bizonyul majd a teszt.”
Bagnaia néhány hete úgy fogalmazott, hogy kezdi elveszíteni a türelmét, és bár ezt utána visszavonta, honfitársa most erre reflektált. „Én is elvesztettem a türelmem, és Pecco rajongói is elvesztették a türelmüket – szögezte le az 59 éves mérnök. – Teljesen normálisnak tartom, hogy valaki ilyeneket mond, amikor nem jönnek az eredmények. Szerintem ez normális, mindannyian emberek vagyunk, és mindig ebből a feltevésből kell kiindulnunk.”
Dall’Igna arra is kitért, hogy ha egy versenyző belekerül egy ilyen mély gödörbe, akkor abból kifejezetten nehéz kimásznia. „Ez nagyon egyszerű: ha egyszer elindul a negatív spirál, akkor folyamatos a lejtmenet – magyarázta. – Ezért mindig bonyolult megtalálni a módját, hogy ezt megfordítsuk. Mindig azt mondom, hogy a pozitivitás sokat segít ebben.”
Ami a hétfői misanói tesztet illeti, Bagnaia elmondta, megpróbálnak megoldásokat találni, de hosszúnak ígérkezik az út, mivel a szezon eleje óta szenved. Cikkünk írásának pillanatában a 28 esztendős motoros tizennégy körnél tart, aminél csak ketten tettek meg kevesebbet azok közül, akik már pályára gurultak. A legjobb időket tekintve pedig a negyedik pozíciót foglalja el, 154 ezreddel elmaradva az élen álló Marco Bezzecchitől.