back to top
2025. október 03. 18:41
KezdőlapMotoGPBezzecchi „szenvedve” lett a péntek legjobbja, Viñales a visszalépést fontolgatja

Bezzecchi „szenvedve” lett a péntek legjobbja, Viñales a visszalépést fontolgatja

Marco Bezzecchi még mindig érez fájdalmat a motegi bukása miatt. Az Aprilia-pilóta ennek ellenére tudta behúzni a mandalikai edzést, amelyet a gumik neki is megnehezítettek. Maverick Viñales eközben azt fontolgatja, hogy visszalép az Indonéz Nagydíjtól, mivel a sachsenringi sérülése továbbra is jelentősen akadályozza a motorozásban.

A hétvégén Indonéziában vendégeskedik a MotoGP mezőnye, ahol pénteken már pályára is gurultak a pilóták. Az edzést Marco Bezzecchi zárta az élen, ráadásul meglepően nagy, 4 tizedmásodperces előnnyel a második Fermín Aldeguer előtt. Később elárulta, ezt annak ellenére tudta összehozni, hogy még mindig érzi magán a motegi sprint elején elszenvedett balesetnek – amelyet csapattársa, Jorge Martín okozott, aki komolyan bele is sérült – nyomait.

Bezzecchi dominálta az edzést, a bukdácsoló Marc Márquez és Bagnaia is lemaradt a továbbjutásról

„Ez egy jó nap volt számunkra – értékelt Bezzecchi pénteken. – Nem volt könnyű, mert nehézzé tette a pálya állapota, különösen délután. Ráadásul fizikailag még mindig szenvedek egy kicsit, főleg a hátam miatt, amire nem számítottam. Előzetesen inkább arra számítottam, hogy a lábammal lesznek gondok. A lábam viszont rendben van, a hátam viszont egy kicsit rosszabb.”

Pénteken többen is küzdöttek a szokottnál merevebb Michelinekkel, Fabio Quartararo szerint egyenesen azok kavarták meg az erősorrendet. A gumikkal kapcsolatban Bezzecchi is rámutatott egy problémára, amely elsőre igazán meglepőnek hangozhat: „Nehéz hőmérsékletet vinni a gumikba, különösen a hátsóba, de az elsőbe is, és minél keményebb keveréket használ az ember elöl, annál rosszabb a helyzet, annál nehezebb bemelegíteni. Ez pedig elég furcsa, mert itt általában nagyon meleg van, és ma is forróság volt. De ettől eltekintve, amikor sikerült bemelegíteni a gumit, akkor jól éreztem magam a motoron” – tette hozzá. Az olasz pilóta emellett elmondta, hogy az RS-GP egyre jobban működik, amit a „napról napra” való fejlődésnek tud be. Ugyanakkor azt is elárulta, örülne neki, ha az elektronika területén még előrébb tudnának lépni.

Quartararo elmagyarázta, miért fordulhatott fel a megszokott erősorrend pénteken

Bezzecchihez hasonlóan Maverick Viñales sem egészsége teljében érkezett meg Indonéziába. A spanyol pilóta bal válla még a Német Nagydíjon sérült meg, ami miatt kiülte a sachsenringi hétvége hátralévő részét, valamint a szükséges műtét miatt a Cseh Nagydíjon sem indulhatott. Az Osztrák Nagydíjra aztán ugyan megkapta az engedélyt, de csak pénteken, valamint az időmérő legelején vett részt, amikor is túlságosan fájni kezdett a válla, így végül visszalépett, és csak a Katalán Nagydíjon tűnt fel újra a mezőnyben. Viszont bár visszatért, a tempóját nem találja: a mandalikai pénteki edzésen az utolsó előtti, tizenkilencedik helyen végzett – ami részben az egészségi állapotának tudható be. Így pedig könnyen elképzelhető, hogy szombaton már nem fog motorra ülni.

„Nagyon kemény nap volt – mondta az edzés után. – Rengeteg dolgot ki kell elemeznünk. Meg fogjuk beszélni a csapattal, hogy mi a legjobb: megállni és akkor visszatérni, amikor teljesen készen leszek, vagy így folytatni. De úgy gondolom, így nehéz lenne folytatni, mert fájdalmaim vannak, és nem érzem a motort. Okosnak kell lennünk, és meg kell találni a legjobb utat a gyors felépüléshez. De nem vagyok biztos benne [hogy vissza akarok lépni], mert szeretnék motoron ülni, de beszélnünk kell az orvosi stábbal és minden illetékessel, hogy lássuk, mi lenne a legjobb.”

Csütörtökön Viñales még arról beszélt, hogy egyre erősebb a válla, bár a mozgásban továbbra is korlátozott. Pénteken azonban másképp írta le a helyzetét: „Most már nem lépek előre az erő területén. Nagyon sok erő hiányzik a vállamból. Így pedig ezen a pályán, ahol rengeteg az irányváltás, nagyon lassú vagyok, és az 5-ös és 9-es kanyar között 1 másodpercet vesztek a csapattársamhoz képest.”