back to top
2025. november 01. 10:16
KezdőlapMotoGP„Olyan előnnyel rendelkezünk, mint egyetlen másik csapat sem” – saját beosztottja méltatta...

„Olyan előnnyel rendelkezünk, mint egyetlen másik csapat sem” – saját beosztottja méltatta Rossit

Pablo Nieto úgy véli, amikor Valentino Rossi ott van velük a pályán, előnyben vannak a többi istállóval szemben. A VR46 csapatmenedzsere ugyanakkor hozzátette, amikor az olasz legenda nincs jelen, akkor is részt vesz az alakulat életében.

Valentino Rossi ugyan 2021 vége óra már nem versenyez aktívan a MotoGP-ben, de így is meghatározó alakja a királykategóriának. Már csak azért is, mert az azt követő évtől kezdve csapata, a VR46 is szerepel a legmagasabb géposztályban, és Marco Bezzecchi, illetve Luca Marini személyében olyan pilótákat alkalmazott, akik később gyári csapatnál kötöttek ki.

Persze a kilencszeres világbajnoknak nem a csapat irányítása az egyetlen tevékenysége, hiszen amióta nem motorokkal versenyez, azóta a különböző négykerekű bajnokságokban igyekszik a lehető legjobb eredményt elérni. Jelenléte ugyanakkor nagy hatással van az istállóra, legalábbis annak csapatmenedzsere, Pablo Nieto szerint.

„Egyszerűen elképesztő tapasztalattal bír – nyilatkozta a Motorsport-Total.com-nak. – Nagyon örülünk, hogy Vale évről évre több versenyen van kint. Amikor ő ott van a pályán, akkor van valamink, ami másnak nincs. Ő rendkívül fontos nekünk. Amikor jelen van, olyan előnnyel rendelkezünk, mint egyetlen másik csapat sem a paddockban.”

Rossi újra motorra ült, MotoGP-pilótákkal együtt vette be az egyik legjobb pályáját (képek, videó) 

Rossi a tavalyi idény végén elhatározta, hogy az idei szezonban több versenyen segíti saját csapatát jelenlétével. Ennek megfelelően idén jó pár európai helyszínen ott volt, emellett Katarba is ellátogatott. Persze előfordul, hogy valamikor az autós programja ütközik a MotoGP futamhétvégéjével, de Niero szerint akkor is segíti az istállót, amikor fizikailag nincs jelen.

„Valójában nincs különbség aközött, hogy a pályán vagy otthon tartózkodik – fogalmazott. – Hetente beszélünk egymással. Vale mindent tud, és amikor nincs itt, minden nap felhív. »Hogy megy az időmérő? Mi újság a versenyzőkkel? Hogy mennek a dolgok a csapatnál?« Nem az a helyzet, hogy csak akkor vesz részt [az istálló életében], amikor ott van a helyszínen. Pontosan ugyanaz történik, amikor nincs itt személyesen. Rendkívül fontos számunkra, és ezt ő is tudja.”

Az már biztos, hogy a VR46 idén történetének második legjobb szezonját produkálja. A 2023-as szintet ugyan pontszámban nem érik el, és Sepangban eldőlt, hogy a három futamgyőzelem sem lesz meg, de az eddig begyűjtött 398 egységgel és az öt dobogóval mind a bemutatkozó idényt, mind a tavalyi esztendőt sikerül felülmúlni.