back to top
2026. február 05. 12:16
További
    KezdőlapSuperbikeIdén sikerül érdemben előrelépni? – bemutatta festését a Honda gyári Superbike-világbajnoki csapata

    Idén sikerül érdemben előrelépni? – bemutatta festését a Honda gyári Superbike-világbajnoki csapata

    A Superbike-vb-n szereplő gyári Honda leleplezte idei motorfestését, amely csak kicsit módosult a tavalyihoz képest. A japánok esetében azonban ez csak a bemutató első része volt.

    Ahogyan a MotoGP-ben, úgy a Superbike-világbajnokságban is a gyári Hondával zárult a bemutatók sora. Csütörtök délelőtt ugyanis a japán alakulat is nyilvánosságra hozta motorfestését. Valódi esemény azonban nem volt, csupán egy videó keretében történt meg a leleplezés, emellett természetesen képeket is közzétettek. Ezekből kiderült, hogy a külső nem sokat változott, csupán a piros és a kék kapott valamivel hangsúlyosabb szerepet, hogy a festés jobban hajazzon az aranyszárnyasok más sorozatokban szereplő gyári alakulataiéra.

    A Honda tavaly valamelyest előrelépett az olykor kilátástalannak tűnő 2024-es idényhez képest, és ez még úgy is igaz, hogy a gyári istálló 2020-as visszatérése óta először nem jött össze a dobogós helyezés. Ezzel együtt a konstruktőri tabellán nem sikerült előrébb lépni, és maradtak az utolsó helyen, a csapatok között viszont javítottak, hiszen a hetedik helyett a hatodik pozícióban végeztek.

    Mindezt Xavi Viergével és Iker Lecuonával érték el, hiszen az előző négy évben ők alkották a gyári Honda párosát. 2025 végén viszont mindketten távoztak, a helyükre pedig két egykori MotoGP-versenyzőt szerződtettek. Igaz, Jake Dixon esetében ez valójában csak két futamot jelent, hiszen a brit versenyző 2018 óta a Moto2-ben szerepelt állandó jelleggel.

    Közös pontok a Moto2-es és a Superbike-motor között? Dixon szerint ellenfelei talán „csak be voltak rúgva”

    Csapattársa Somkiat Chantra lesz, aki a kategória történetének első thai pilótájaként tavaly debütált a legmagasabb géposztályban, ám ott kevésnek bizonyult, és az esetek túlnyomó többségében lefelé lógott ki a mezőnyből. Kérdés, hogy a szériamotoros bajnokságban mire lehet képes, mindenesetre karrierjének új fejezete nem indul jól, hiszen egy edzésbalesetben elszenvedett sérülés miatt ki kellett hagynia az idei teszteket, ahogyan a Phillip Island-i felkészülésen, illetve szezonnyitón sem lesz ott.

    Chantra sérülése miatt kihagyja a szezonnyitót, a Honda megnevezte a helyettesét

    A bemutatókról szóló közleményben a csapatok általában legalább a pilótáikat idézik, ám ez most nem történt meg. Ennek oka, hogy ez az online bemutatónak csak az első része volt. A második február 14-én, vagyis jövő szombaton érkezik, és ez már magára a csapatra, valamint a két versenyzőre fog összpontosítani.

    - Hirdetés -