back to top
2026. február 21. 23:45
További
    KezdőlapOffroadBolt a bukása ellenére is uralkodott, Halasi nagyszerűen teljesített a belgrádi Superenduro-vb-fordulón

    Bolt a bukása ellenére is uralkodott, Halasi nagyszerűen teljesített a belgrádi Superenduro-vb-fordulón

    A Superenduro-világbajnokság szerbiai fordulóján Billy Bolt annak ellenére nyerte meg a Prestige kategória mindhárom futamát, hogy az elsőn bukott. Az ifjúsági kategóriában Halasi József remek teljesítménnyel odaért a forduló összetettjének ötödik helyére.

    Szombat este került sor a Superenduro-világbajnokság szerbiai fordulójára. A belgrádi eseményre csak a juniorok és az ifjúsági kategória kísérték el a Prestige-mezőnyt a nemzetközi szériák közül, tehát az Európa-kupa számára most nem rendeztek versenyeket. Az este során két honfitársunknak, ifj. Vágó Norbertnek és Halasi Józsefnek szoríthattunk, akik egyaránt az ifjúsági kategóriában álltak rajthoz, ahogyan a budapesti fordulón is.

    Drámai véghajrát hozott a második futam, Zsigovits Norbert ezüstérmet szerzett a Superenduro GP of Hungaryn

    A forduló érdemi programja a Prestige Superpole-jával kezdődött, amely egyáltalán nem okozott meglepetést, hiszen a sorozatot domináló Billy Bolt idén ötödik alkalommal is behúzta, tehát még mindig százszázalékos ezen a téren. A győztes idő 34.514 másodperc volt, amelyhez sorrendben Jonny Walker és Mitch Brightmore került a legközelebb, de előbbi nagyjából 1,5, utóbbi 2 másodperccel elmaradt tőle.

    A nagyok első viadala rosszul indult Bolt számára, egészen az ötödik helyig visszacsúszott a rajt után. Azonban nem sokáig maradt ott, és két perc elteltével már fölényesen vezetett. Végül pedig annak ellenére is aránylag simán meg tudta nyerni a viadalt, hogy az utolsó előtti körben egy kisebbet bukott a mátrixban. A második helyre Mitch Brightmore ért oda, aki egy jó rajt után végig biztosan tartotta magát. Mögötte Walker ért célba, akinek ezért Toby Martynnal kellett hatalmasat harcolnia.

    A Prestige fordított rajtrácsos futamának elején Dominik Olszowy állt az élre, de rövidesen már a hihetetlenül bekezdő Walkeré volt az első hely. Azonban bő 3 perccel a leintés előtt Bolt átvette tőle a vezetést egy vakmerő manőverrel, amit aztán nem is adott ki a kezéből. Walker aztán nagyjából 70 másodperccel a vége előtt összeütközött Diogo Vieirával, és visszacsúszott az ötödik helyre. Így végül Bolt mögött Eddie Karlsson és Martyn ért oda a futam dobogójára.

    A Prestige utolsó versenye ismét rosszul indult Bolt számára, aki beragadt a rajt után, így visszaesett az ötödik helyre. Viszont 2 perccel a vége előtt már így is ő állt az élen, az első métereket nagyon jól elkapó Karls­sont megelőzve, miközben a harmadik helyen Martyn motorozott. Viszont Martyn nem tudta ezt a pozíciót megtartani, mivel Mitch Brightmore hosszú próbálkozás után megelőzte, ahogyan a hajrában a svéd versenyzőt is. Végül Bolt simán húzta be a viadalt, ezzel tökéletes estét zárva, míg mögötte Brightmore és Karlsson ért célba. A forduló összetettjét így szintén Bolt nyerte meg, Brightmore és Karlsson előtt.

    A junioroknál már a versenyek előtt megtörtént a legdrámaibb pillanat, hiszen az idei szezonban domináló, a bajnokságot közel hibátlan teljesítménnyel vezető Milan Schmüser az egyik edzés során eltörte a lábát, ami miatt valószínűleg kiesett a szezon hátralévő részére. A kategória első futama az egyaránt bajnoki dobogós Toby Shaw és Manuel Gómez Martínez küzdelmével kezdődött, de aztán a brit pilóta fokozatosan ellépett ellenfelétől. A spanyol motoros mögött egy ideig Henry Strauss motorozott, majd az ő hibája után Fraiser Lampkin lépett fel a harmadik helyre. Végül innen már nem is változott az élmezőny sorrendje, tehát Shaw nyerte meg a viadalt.

    A juniorok fordított rajtrácsos futamán Burts Crayston kapta el a legjobban a rajtot, majd aránylag hosszan vezetett is, miközben Gómez és Shaw egyaránt egyre feljebb zárkóztak. Ez a spanyol pilótának sikerült jobban, aki a hajrára átvette az első helyet, már Lampkintól. Viszont az utolsó két körben már Shaw üldözte, aki viszont ekkor egy kisebbet bukott, így végül csak a negyedik helyen ért célba Gómez, Lampkin és Strauss mögött.

    Gómez és Shaw kéz a kézben álltak a mezőny élére a juniorok harmadik viadalán, akiket Niko Piazza követett. A brit pilóta rövidesen megelőzte a spanyol motorost, átvéve ezzel a vezetést. Innentől az első két helyen már nem is volt változás, viszont Piazza hibázott, és így Lampkin lett előtte a harmadik. A forduló összetettjét Gómez húzta be Shaw-t megelőzve, akik mellé Lampkin állhatott fel a dobogóra.

    Az ifjúsági kategória első futamán Halasi kimondottan jól indult el, folyamatosan szerezte a pozíciókat, és némi szerencsének is köszönhetően az utolsó percet a harmadik helyen kezdte meg. Az utolsó körben aztán egy apróbb hibája miatt a bajnoki harmadik Luca Kropitsch megelőzte, de a magyar pilóta így is megismételte idei második legjobb helyezését. Eközben Vágó végig a mezőny végén motorozva a tizenkettedik pozícióban ért célba. A futamot a tabellát vezető Wojtek Walczak nyerte meg nem sokkal Eneko Martinez Urquijo előtt.

    A kategória második versenyét Halasi szintén dinamikusan kezdte meg, és gyorsan feljött az ötödik helyre, miközben Vágó a mezőny végén ragadt. Halasi folyamatosan jó tempót diktált, de a hajrára fordulva Max Eppelmann így is el tudott menni mellette. Végül Halasi a hatodik helyen ért célba, míg Vágó a tizenharmadikon fejezte be a körözést. A viadalt kissé kérdéses körülmények között Connor Watson nyerte meg Walczak és Martinez előtt. A brit pilóta viszont később 5 másodperces büntetést kapott, amiért szabálytalanul tért vissza a pályára, így visszasorolták a második helyre. A forduló összetettjét a lengyel versenyző húzta be spanyol riválisát és Kropitschet megelőzve, míg Halasi ötödik, Vágó pedig tizenkettedik lett.

    A Prestige belgrádi fordulójának végeredménye

    1. Billy Bolt 63 pont
    2. Mitchell Brightmore 47 pont
    3. Eddie Karlsson 44 pont

    A Prestige tabellájának állása

    1. Billy Bolt 312 pont
    2. Jonny Walker 227 pont
    3. Mitchell Brightmore 216 pont

    A junior-vb belgrádi fordulójának végeredménye

    1. Manuel Gómez Martínez 54 pont
    2. Toby Shaw 53 pont
    3. Fraiser Lampkin 47 pont

    A junior-vb tabellájának állása

    1. Milan Schmüser 232 pont
    2. Toby Shaw 232 pont
    3. Manuel Gómez Martínez 213 pont

    16. Liszka Roland 28 pont

    Az ifjúsági vb belgrádi fordulójának végeredménye

    1. Wojtek Walczak 40 pont
    2. Eneko Martinez Urquijo 32 pont
    3. Luca Kropitsch 28 pont

    5. Halasi József 23 pont

    12. Ifj. Vágó Norbert 7 pont

    Az ifjúsági vb tabellájának állása

    1. Wojtek Walczak 179 pont
    2. Connor Watson 150 pont
    3. Luca Kropitsch 137 pont

    9. Halasi József 59 pont

    25. Horváth Zsombor 8 pont

    26. Ifj. Vágó Norbert 7 pont

    - Hirdetés -