Diogo Moreira felfedte, Ayrton Senna legendás sisakfestésével fog versenyezni a Brazil Nagydíjon. Az LCR újonca elárulta, számára egy példakép volt a néhai háromszoros Forma–1-es világbajnok, ha pedig tehetné, akkor tanácsokat kérne tőle.
Az előttünk álló Brazil Nagydíj abból a szempontból is különleges lesz, hogy a MotoGP mezőnyében ezúttal egy hazai pilóta is szerepel. Diogo Moreira a második királykategóriás versenyhétvégéjére készül, mindezt pedig az Ayrton Senna nevét viselő goiâniai aszfaltcsíkon teheti meg. Ezt a különleges alkalmat pedig emlékezetessé teszi, ugyanis a brazil legenda ikonikus sisakfestésével fog indulni.
A feje tetejére fog állni az erősorrend a visszatérő helyszínen? – hétvégi menetrend
„Számomra Senna egyfajta példakép volt, ezért egy speciális sisakkal készültem a hazai versenyemre – fogalmazott Moreira a csütörtöki sajtótájékoztatón. – Ez egy klasszikus fejvédő, amelynek a tetejére az arcképe is felkerült. Megtisztelőnek érzem, hogy viselhetem ezt a sisakot.”
The most special helmet design! 💛💚#BrazilianGP 🇧🇷 pic.twitter.com/SWKyOIBf8L
— MotoGP™🏁 (@MotoGP) March 19, 2026
Sennát minden bizonnyal senkinek sem kell bemutatni. A brazil pilóta három világbajnoki címet szerzett a Forma–1-ben, emellett hatvanöt rajtelsőséget és negyvenegy futamgyőzelmet jegyezhetett fel. A sportág legjobb versenyzőjének titulálták, azonban az 1994-es San Marinó-i Nagydíjon halálos balesetet szenvedett, hagyatéka pedig a mai napig élénken él a köztudatban.
„Számomra és Brazília számára is egy hős volt – jelentette ki Moreira. – Elutazott Európába, és ott kezdte meg a karrierjét. Ő egy példakép, és én is ezt az irányt szeretném követni. És végezetül számos világbajnoki címet szerzett a Forma–1-ben. Viszont én jelenleg a MotoGP-ben vagyok, a legmagasabb géposztályban, úgyhogy egyelőre azon vagyunk, hogy jobban megértsük a motort. Meglátjuk, hogy rá tudunk-e lépni erre az útra.”
Diogo Moreira’s Senna tribute helmet for his first home race pic.twitter.com/lFKTlebLdA
— Simon Patterson (@denkmit) March 19, 2026
Azonban nem Senna volt az egyetlen legendás brazil, aki szóba került a sajtótájékoztatón, ugyanis a 2022-ben elhunyt, labdarúgó karrierje során három világbajnoki címet szerző Pelé neve is felbukkant. Moreira azt is elárulta, hogy mit kérdezett volna tőlük. „Ez egy nehéz kérdés – vallotta be. – Talán néhány tanácsot kérnék tőlük. Még nagyon fiatal vagyok, és előttem van az élet, amelyet élvezhetek. Tanácsokat kérnék tőlük, de nemcsak szakmai téren, hanem az életben is. Nehéz mit mondani, de talán ezt tenném.”
Moreira a sajtótájékoztatón arról is beszélt, hogy a hazai versenye egyáltalán nem helyez rá extra nyomást. „Ez nem plusz teherként ér fel. Örülök, hogy viszontlátom magamat a repülőtéren vagy éppen a városban. Jó érzéssel tölt el, hogy Brazíliában lehet a sorozat. Megpróbálok nagyon nyugodt lenni a hétvége alatt, azon vagyok, hogy élvezzem, és hogy együttműködjek a csapattal. A fordulóra kell koncentrálunk, és ki kell zárnunk az egyéb impulzusokat.”
A Márquez fivérek, Moreira és Acosta ugyanúgy készült a Brazil Nagydíjra (felvételek)

