back to top
2025. július 26. 23:16
KezdőlapSuperbikeRazgatlıoğlut rejtélyes probléma hátráltatta, Bautista szerint nem volt tiszta a péntek

Razgatlıoğlut rejtélyes probléma hátráltatta, Bautista szerint nem volt tiszta a péntek

Toprak Razgatlıoğlu összességében pozitívan értékelt a Balaton Park-i pénteki nap után. Viszont a török pilótának nyomta az ujját a fékkar, ami több gyorskörét is tönkretette. Álvaro Bautista elárulta, hogy most találták meg az idei legjobb beállításcsomagjukat. Az eredményekkel kapcsolatban viszont arra hívta fel a figyelmet, hogy még csak most ismerkednek a pályával.

A pénteki szabadedzésekkel kezdetét vette a Superbike-világbajnokság Balaton Park-i fordulója. Az első gyakorlást Toprak Razgatlıoğlu zárta az élen, fölényesen megelőzve vetélytársait. Viszont a másodikon láthatóan problémákkal küzdött, és egy ilyen az utolsó gyorskörét is elrontotta, így végül Sam Lowes mögött csak második lett. A címvédő délután értékelte a napját: elmondta, az előzetes várakozásoknak megfelelően fekszik neki a pálya, de arra is rávilágított, egy különös probléma akadályozta meg abban, hogy tovább javítson a köridején.

Megérkezett a balatoni kihívó: Razgatlıoğlu hibája után Sam Lowesé a második edzés 

„Nagyon élvezem a pályát, mivel sok lassú kanyar és sikán van benne, ami [fekszik nekem] a sok fékezés miatt – mondta Razgatlıoğlu péntek délután a P1Race.hu jelenlétében. – De egy kis problémám volt a fékkel, a fékkar nyomta az ujjam, ami meglepett, mivel eddig nem találkoztam ezzel a problémával. Néhány kanyarban változtatnom kell azon, ahogy fogom a kart, és akkor néhányszor nyomta az ujjam.”

„Szóval nem a fékerővel volt gond, hanem azzal, hogy nyomja az ujjam. De nem tudom, mi ennek az oka, szombatra ezen kell javítanunk. Valamint volt egy kis gond a motorfékkel is. Most ugyanis legalább három-négy gyorskörömet teljesen tönkretette ez a probléma. De általánosságban nem érzem rosszul magam a motoron. Azt még nem tudom, hogy a hétvége többi részében melyik gumit fogom használni. Szóval a fékprobléma miatt nem vagyok teljesen elégedett, de ezeken lehet javítani, és pozitívak az érzéseim. A beállításokkal sem vagyok még tökéletesen elégedett, de sikerült előrelépnünk ezen a téren.”

„Az meg nagyon jó, hogy nem mindig ugyanazok a pilóták vannak elöl – tette hozzá Sam Lowes edzéselsőségére utalva. – Ez jót tesz a sorozatnak. Lehet, hogy ezen a hétvégén velük csatázunk majd. De [Nicolò] Bulega is folyamatosan fejlődik, mindenesetre annak örülök, hogy most nem egyikünk van az élen.”

Nehezen indult Barta Kristóf napja a Balaton Parkon, de a végére óriásit lépett előre

Bár Lowes elvitte a második szabadedzést, a közvélekedés szerint továbbra is Razgatlıoğlu a hétvége legnagyobb esélyese. Ennek ellenére Álvaro Bautista, aki hatodik lett a tréningen, nem gondolja, hogy oda lehetne adni a győzelmeket a bajnoki éllovasnak. „A verseny az verseny, a kockás zászlóig minden megtörténhet – mutatott rá Bautista szintén a P1Race.hu jelenlétében. – Egyelőre nagyon jó Toprak tempója, de nem tekintek rá referenciaként, csak próbálok minél jobban motorozni. És szerintem még közelebb kerülhetek hozzá. Mi most találtuk meg az idei legjobb beállításcsomagot, ha ebből elmozdulunk, az csak rosszabb lesz. És én végig ezt használtam pénteken, próbáltam vele dolgozni a versenyekre gondolva.”

Bautista csapattársa – és egyben Razgatlıoğlu legfőbb bajnoki ellenfele – kisebb meglepetésre csak kilencedik lett a második tréningen, több mint egy másodperccel elmaradva a török motorostól. Viszont Bautista szerint ebből még nem szabad kiindulni, mivel a mezőny csak most ismerkedik a pályával. „Ez a péntek nem volt egy olyan tiszta péntek, mint a többi, mivel csak most jöttünk erre a pályára – magyarázta. – Néhány pilóta különböző beállításokat próbálgatott, vagy különböző gumikat és egyebeket. Nem szabad belőle egyértelmű konklúziót levonni.”

Bulega reagált Bautista megszólalására, amelyben elmondta, nem biztos, hogy segíti csapattársát