back to top
2025. október 30. 19:56
KezdőlapOffroadVisszatér a Superenduro GP of Hungary, a cél a telt házas rendezvény

Visszatér a Superenduro GP of Hungary, a cél a telt házas rendezvény

2026. január 31-én visszatér a Superenduro-világbajnokság mezőnye Budapestre, ahol a nézők akár egy történelmi tettnek is részesei lehetnek. A jegyértékesítés már elindult, a cél, hogy a legutóbbi rekordszámú közönség után ezúttal telt ház legyen az MVM Dome-ban.

December közepén elrajtol a 2025–26-os Superenduro-világbajnokság, a versenynaptárból pedig természetesen ezúttal sem maradhat ki a budapesti forduló. A Superenduro GP of Hungarynek az előző két alkalomhoz hasonlóan ebben az idényben is a térség legnagyobb rendezvénycsarnoka, az MVM Dome ad otthont 2026. január 31-én.

A jegyértékesítés már elindult, ebből a szempontból jó hír, hogy a belépők megvásárlása a Cooltixszel való partneri együttműködésnek köszönhetően egyszerűsödik a korábbi évekhez képest. A szokásoknak megfelelően most is a Gold, a Silver, valamint a Bronze kategóriákból lehet válogatni, emellett rendelkezésre állnak a Super VIP, a VIP, valamint a kerekesszékes jegyek. Az esti rendezvény mellett a délelőtti, illetve délutáni edzésekre is váltható belépő.

Elindult a 2026-os Superenduro GP of Hungary jegyértékesítése

A Superenduro GP of Hungaryt 2019-ben tartották meg először, akkor még a Papp László Sportarénában. A 2023-as telt ház aztán világosan jelezte, hogy a rendezvény kinőtte azt a létesítményt, így 2024-ben már az MVM Dome fogadta a világ legjobbjait. Abban az évben több mint 13 ezren látogattak ki az eseményre, egy esztendővel később a 14 ezret is átlépte a nézőszám. Az előttünk álló idényben a cél nem más, mint a telt ház elérése.

Na de mi is az a Superenduro? Nos, a sportág lényegében az enduro, a motokrossz és a triál ötvözete. Az edzéseken az óra ellen kell hajtani, a futamokon viszont test test elleni küzdelem is zajlik. Egy pályát különböző szekciók alkotnak: akadnak endurós, jellemzően fa- és kőakadályok, vannak motokrosszelemek, például ugrók, hullámsorok, mandinerek, kanyarok, emellett triálos ügyességi elemekkel, többek között magasabb építményekkel is meg kell küzdeniük a versenyzőknek.

Ami magát a világbajnokságot illeti, annak fordulói jellemzően egynapos események, amelyek során a pilóták több kategóriában küzdenek egymással rövid, néhány perces futamok keretein belül, általában sportcsarnokokban. A versenynap a legtöbbször szombaton zajlik, délután 4 óráig edzéseket és előfutamokat tartanak, majd 6-tól jön a körülbelül három órán át tartó esti program a Superpole-lal és a döntőkkel.

Csodálatos magyar szereplés Budapesten, Zsigovits futamot nyert, Liszka összetett dobogóra állt

Mielőtt azonban belemennénk ennek részleteibe, érdemes átvenni a kategóriákat. A Prestige-ben a világ legjobbjai indulnak, a junioroknál 18 és 23 év közötti versenyzők mehetnek, míg a tavaly létrehozott ifjúsági kategóriában 14 évesnél idősebb, de 18-nál fiatalabb motorosok vehetnek részt. Ez a három sorozat a hétfordulós versenynaptár minden helyszínére ellátogat, de négy állomáson az Európa-kupa mezőnye is részt vesz, köztük Budapesten is. A magyar főváros összességében a negyedik, míg az Ek-ban a harmadik helyszín lesz.

Az esti program a megnyitó után a Prestige kategória Superpole-jával indul: ekkor a kvalifikációs edzés hét legjobbja egy-egy kört teljesít a pályán, és ez alapján dől el a rajtpozíció. Ezt követően a Prestige és a junior-vb pilótái három-három, az ifjúsági világbajnokság és az Európa-kupa képviselői két-két versenyt teljesítenek, amelyek rendre látványos küzdelmet hoznak. A rajtnál mindig az időmérő eredményének megfelelően állnak fel két sorba, de a második versenyen ezt megfordítják, hogy ezzel is növeljék az izgalmakat.

A 2025-ös budapesti forduló minden szempontból nagy sikert aratott. A magyar motokrosszlegenda, ifj. Németh Kornél által tervezett pályát mintegy 36 óra alatt építették fel több mint 200 szakember segítségével. Ehhez 50 tonna homokot, 46 köbméter erdei farönköt, valamint 1500 földet vettek igénybe.

Remek versenyek és fergeteges hangulat – ismét szintet lépett a SuperEnduro GP of Hungary

A szurkolók százhúsznál is több versenyző küzdelmeit láthatták a nap során. Többek között a sportág legjobbját, Billy Boltot is megcsodálhatták, aki remek teljesítménnyel nyerte meg a Prestige összetettjét. Emellett magyar sikernek is lehetett örülni: Zsigovits Norbert megnyerte az Európa-kupa fordulóját, míg Liszka Roland harmadik lett a junioroknál.

A nézők ráadásul nem csupán a pályán zajló eseményeket élvezhették, hiszen a szervezők számos más programmal készültek. A megnyitó mellett először rendezték meg az Amerikából jól ismert halftime show-t, míg a lelátón kívül rengeteg márka kitelepülésével lehetett találkozni. A szurkolói applikáció pedig még jobban bevonta a rajongókat az élménybe.

Ezek 2026-ban is várják majd a kilátogatókat, akik akár egy történelmi tettnek is részesei lehetnek. Bolt ugyanis arra készül, hogy megszerezze pályafutása hatodik vb-címét, amivel beállítaná Taddy Błażusiak több mint tíz éve fennálló rekordját. A szervezés már javában zajlik, a friss információkért pedig érdemes rendszeresen felkeresni a Superenduro.hu honlapját.

Fantasztikus hangulat, remeklő magyarok – ilyen volt a Superenduro GP of Hungary (galéria)