back to top
2026. január 27. 15:37
További
    KezdőlapSuperbikeA BMW terveit is befolyásoló ítéletidő borzolhatja a kedélyeket a Superbike-vb portimãói...

    A BMW terveit is befolyásoló ítéletidő borzolhatja a kedélyeket a Superbike-vb portimãói tesztjén

    Harmadfokú riasztást adtak ki Portugália szinte teljes területére az Ingrid vihar miatt. Az ítéletidő nagyban befolyásolhatja a Superbike-világbajnokság portimãói tesztjét, ráadásul komoly fejtörést is okozhat a csapatoknak. Az időjárás miatt a BMW a keddre tervezett motorbemutatóját is elhalasztotta. Eközben az is kiderülhetett, hogy a Cainam Racing Team mellett az Advocates Racing sem lesz ott a szezonnyitón.

    A tervek szerint szerdán és csütörtökön folytatódik a Superbike-világbajnokság 2026-os idényének előszezoni időszaka. Azok után, hogy a mezőny a múlt hét folyamán Jerezben gyakorolhatott, ezúttal Portimão felé veszik az irányt, hogy újabb kilométereket pakoljanak az új konstrukciókba. Ez azonban könnyen dugába dőlhet, ugyanis a spanyolországi teszthez hasonlóan ezúttal is komoly szerep fog hárulni az időjárásra.

    Bulega bukással és első hellyel indította az évet a különleges „vendéggel” lezajlott tesztnapon

    A GPOne arról írt, hogy a portugál hatóságok az ország szinte teljes területére harmadfokú riasztást adtak ki szombat éjfélig. Ennek az az oka, hogy az Ingrid névre keresztelt vihar a napokban elérte Portugáliát, amely heves esőzéseket, erős szelet és a magasabban fekvő területeken komoly havazást eredményezett vagy fog eredményezni.

    Ez több szempontból is fejtörést okoz a csapatoknak, ugyanis mindkét napra elég rossz időt várnak. Ezt követően pedig már csak Phillip Islanden lesz hivatalos gyakorlási lehetőségük. Ez azért is fájó, mivel egyrészt Jerezben is túlnyomórészt vizes pályán kellett menniük, másrészt számos versenyző keveset vagy ritkán tudott menni a tél folyamán. Az újoncok kifejezetten nehéz helyzetben vannak, de azon pilóták kilátásai sem túl rózsásak, akik „csak” csapatot váltottak.

    Ráadásul a BMW duplán ráfázott a zord körülményekre. A cikkből az is kiderül, hogy az időjárás miatt el kellett halasztaniuk a kedd estére tervezett motorbemutatót. Mindezt annak ellenére, hogy már hetek óta keményen dolgoztak ezen az eseményen. Ráadásul a német gyártó időközben fontolóra vette, hogy átteszik a székhelyüket Valenciába, és ott folytatják a felkészülést.

    Oliveira a Superbike-vb tesztjéről: Olyan volt, mint elmenni Angliába, és az út jobb oldalán vezetni

    Újabb ügyfelét veszítheti el a Ducati a szezonnyitóra

    Ez a bizonytalanság természetesen a Ducatinak sem jön jól, ráadásul a Philip Island-i terveiket is valószínűleg át kell írniuk. Korábban már beszámoltunk arról, hogy Andrea Iannone és a Cainam Racing Team várhatóan nem lesz ott a szezonnyitón, a fent idézett szaklap pedig nemrég úgy értesült, hogy az Advocates Racing sem vesz részt az idény első versenyein.

    Az ausztrál csapat kapcsán eredetileg arról szólt a fáma, hogy a szezon első három fordulóján fognak részt venni szabadkártyával, a motort pedig Tommy Bridewell fogja terelni. Ez azonban meghiúsulni látszik, ugyanis a Cainamhoz hasonlóan az Advocates esetében sem a tervek szerint alakultak a dolgok, ezért inkább a visszalépés mellett döntöttek. Azonban természetesen nem adják fel, és azon vannak, hogy Portimãóban már a rajtrácson lehessenek.