back to top
2026. február 06. 22:18
További
    KezdőlapMotoGPBagnaia teljesen más mentalitással kezdte az idei évet a gyári Ducati csapatfőnöke...

    Bagnaia teljesen más mentalitással kezdte az idei évet a gyári Ducati csapatfőnöke szerint

    A Ducatinál elégedettek a sepangi teszt eredményével, annak pedig kifejezetten örülnek, hogy a gyári technikát használó pilóták mind ugyanolyan visszajelzést adtak. Davide Tardozzi, a gyári istálló csapatfőnöke kiemelte, hogy Francesco Bagnaia esetén nemcsak a technikai változás, hanem a „más mentalitás” is hozzájárult az előrelépéshez.

    Bizakodva zárhatták a sepangi tesztet a Ducatinál. Ugyan nem változtatták meg radikálisan a motorjukat, de az látszólag így is mind a négy gyári technikát használó pilótának, Marc Márqueznek, Francesco Bagnaiának, Álex Márqueznek és Fabio Di Giannantoniónak is elnyerte a tetszését, ellentétben az előzővel. Ez az eredményekben is visszatükröződött: Marc Márquez az első, Álex az utolsó napon volt a leggyorsabb, míg Diggia mindhármat a legjobb háromban zárta, Bagnaia pedig a végére begyorsulva csütörtökön lett ötödik. A gyári istálló csapatfőnöke, Davide Tardozzi ennek megfelelően értékelte a gyakorlást.

    Erősebb Ducati, küszködő Yamaha – a sepangi teszt tanulságai négy pontban

    „Elégedettek vagyunk az eredményekkel, de pontosan tudjuk, hogy ez a pálya teljesen más, mint a következő teszt helyszíne, a burirami, ahol a bajnokság el fog kezdődni, és ott sokkal bonyolultabb lesz a helyzet, mint itt – magyarázta Tardozzi. – Különböző alkatrészeket teszteltünk, voltak, amelyek működtek, mások kevésbé. Szerintem kifejezetten pozitív, hogy a négy gyári versenyző megtalálta az előre vezető utat, és mindannyian ugyanazokat a visszajelzéseket adták. Ezért bízunk benne, hogy sikerül előrelépnünk.”

    A tavalyi szezon egyik slágertémája Bagnaia küszködése volt, aki egyáltalán nem találta meg az összhangot az akkori motorral, viszont az ideivel (eddig) jól láthatóan más a helyzet. Ráadásul Tardozzi úgy látja, nemcsak a technika változott meg az olasz pilótánál. „Az év elején, amikor visszatért a téli szünetről, egy teljesen más Peccót láttam. Más mentalitással. A 2024-es önmagára emlékeztetett. Ezért úgy gondolom, hogy Pecco a következő versenyeken [mindenkinek] nagyon kemény ellenfél lesz” – tekintett előre.

    Bagnaia hisz benne, hogy az élpilóták között van, Álex Márquez az idénynyitó előtt döntene jövőjéről

    A gyári Ducati jövő évi felállását tekintve egyelőre egy teljesen biztos pont van: szeretnének hosszabbítani az idősebb Márquezzel, akinek a mostani szezon végén lejár a szerződése. Ebben a tekintetben pedig szintén jól állnak a bolognaiak Tardozzi elmondása alapján: „Nagyon közel vagyunk [az aláíráshoz]. Még van néhány apró részlet, ami nincs tisztázva, de őszintén szólva nagyon közel állunk ahhoz, hogy aláírjunk vele. Ugyanakkor még nincs minden véglegesítve. Reméljük, hogy az első verseny előtt sikerül ezt lezárni.”

    - Hirdetés -