A YART-é a pole a Mostban

A gyári Yamaha csapat indulhat az élről a szezonzárón.
P1race.hu 2021-10-08 12:40:46
Csütörtökön rendezték a FIM Endurance Világbajnokság szabad-és időmérő edzéseit a csehországi Mostban. A csapatok versenyzőinek külön-külön edzéseket rendeztek: először a kék, aztán a sárga, majd a vörös karszalaggal induló motorosoknak, és az hármójuk (vagy esetleg kettejük) átlagolt körideje határozza meg a rajtsorrendet.
Ez alapján a gyári Yamaha csapat, a YART – Yamaha Official Team EWC szerezte meg a rajtelsőséget. Az ő három versenyzőjük: Karel Hanika, Marvin Fritz és Niccoló Canepa. A gyári BMW csapat lett a második a két korábbi német bajnok Ilya Mikhalchik és Markus Reiterberger, valamint a francia ász Kenny Foray révén. A gyári Suzuki csapat, a Yoshimura SERT Motul (Gregg Black, Xavier Simeon és Slyvain Guintoli) lett a harmadik, a gyári Honda csapat, az F.C.C. TSR Honda France (Josh Hook, Yuki Takahashi, Mike di Meglio) pedig a negyedik. Ötödik lett a lengyel Wójcik Racing Team (Gino Rea, Sheridan Morais, Dan Linfoot), akiknél Kovács Bálint is versenyzett a Le Mans-i 24 óráson. A gyári Kawasaki csapat, a Webike SRC Kawasaki (Jeremy Guarnoni, Erwan Nigon, David Checa) a hatodik helyen zárt.

Mandy Kainz csapata indul az élről

A Superstock kategóriában a francia tűzoltók csapata, a Team 18 Sapeurs Pompiers szerezte meg az elsőséget Hugo Clere, Johan Nigon és az osztrák Philipp Steinmayr révén.

A Superstock leggyorsabbjai

A résztvevők listáját egyébként érdemes megnézni, hiszen sok korábbi VB-futamgyőztes is található közöttük, (pl. a Moto Ain csapatban versenyző Randy de Puniet és Loris Baz, vagy a MACO Racing színeiben induló Anthony West), de a mezőnyben találjuk a Moto3 VB-n versenyző cseh Filip Salacot is.
A Superstock kategóriában már eldőlt, hogy a BMRT 3D Maxxess Nevers csapaté a bajnoki cím, de az EWC géposztályban még két csapat, a Yoshimura SERT Motul és a VRD Igol Expériences küzd a végső trófeáért. Igaz, utóbbinak már csak matematika esélye van, mivel a Yoshimura SERT csapat nagyot kaszált azzal, hogy mindkét idei 24 órás versenyt megnyerte, és még a futamok 8., és 16. órájánál is az élen álltak (azokért külön pluszpont jár).

A két bajnokesélyes alakulat

A Most-i 6 órás időmérő edzésének végeredménye: (a Superstock csapatokat dőlt betűvel jeleztük):

24 TRT27 BAZAR 2 LA BECANE STOLTZ GIRARDET ERUAM SUZ 1:39.725

A teljes futamot, valamint a rajtprocedúrát és a díjkiosztót is élőben közvetíti holnap az Eurosport 2. 10:45-től kezdődik a rajtprocedúra, 11:00-kor kezdődik a verseny, és tart egészen 17 óráig.

Fotó: Eurosport Events