Barcelona – Oliveira nyerte a bizarr Katalán Nagydíjat - FRISSÍTVE!

Pályafutása harmadik, a KTM idei első győzelmét szerezte a bukásokban gazdag futamon.
Normál esetben a boxból kifelé jövet kevés dolog történik, ezúttal azonban Martin esése hívta fel mindenki figyelmét, akinek így a tartalék motorral a rajtrács végéről kellett indulnia. A rajtsorrend alapján nem meglepő módon ismét Miller volt, aki elsőként fordult az első kanyarba, de ezúttal Oliveira is követte. Quartararo az elején nem találta a ritmust, amikor Oliveira az élre állt a 2. körben, túl gyorsan akarta megelőzni Millert, amivel több pozíciót is veszített. Sokat nyert viszont Mir, aki a 3. helyen találta magát, és még nagyobb meglepetésre Aleix Espargaroval kellett megküzdenie érte. Marc Marquez is szépen kapaszkodott a gyenge edzések után, egy pillanatra az 5. helyen is volt.

Hátrébb többen is elestek, de az élmezőny sem úszta meg bukások nélkül. Marc Marquez zsinórban harmadik futamán fejezi be a sóderágyban, de a 10-es kanyarban esett el a jó eredménytől Aleix Espargaro is. Eközben Quartararo sorban előzte vissza az ellenfeleit, és Oliveira 1 másodperces előnyét is ledolgozta, sőt meg is előzte a portugált. A KTM-es azonban nem hagyta magát, és visszavette a vezetést. Eközben hátrébb Rossi és Lecuona is bukott, Quartararoval meg jöttek a furcsa jelenetek - idén nem szereti őt Spanyolország, hiszen Jerezben is az armpump gondok miatt veszített el magabiztos győzelmet. Ezúttal Zarco ment el mellette a célegyenesben, majd a Yamahás féktávon próbált visszajönni, de közben kiment a pályáról, és úgy tért vissza, hogy nem veszített annyi időt (a szabályok 1 másodpercet írtak), amennyit kellett volna. Közben szétnyílt a bőrruhája, amiből a mellkasvédőt ki is dobta menet közben. Miller támadásait ugyan a pályán visszaverte, de egy hosszúkörös büntetésnek megfelelő 3 másodpercet kapott a szabálytalan visszatérésért.
Oliveira a végén nyomás alá került Zarco által, de a győzelmét ez már nem veszélyeztette, így a tavalyi szezonzáró után újra szólt a portugál himnusz. Zarco és Miller a dobogós hellyel csökkentették a lemaradásukat az összetettben vezető Quartararo mögött, akinél még kérdés, lesznek-e a következményei a szétnyílt bőrruhával teljesített utolsó köröknek.
FRISSÍTÉS: lett következmény. Mint másik cikkünkben megírtuk, a francia versenyző újabb három másodperc büntetést kapott, így végül a hatodik helyen rangsorolták. Ennek következtében nem 118, hanem 115 ponttal áll a tabella élén, 17 helyett 14 egységgel megelőzve Johann Zarcót.