Moto2

Bastianini a Moto2 világbajnoka, Gardner édesapja után 28 évvel futamgyőztes

A pole poízcióból induló Remy Gardner nyerte a Moto2 szezonzáró futamát Luca Marini, valamint Sam Lowes előtt. A világbjanoki cím a pontversenyt a futam előtt is vezető Enea Bastianinihez került.
Bár a Moto3-hoz képest izgalmak tekintetében kissé elmaradt a Moto2, azonban ettől függetlenül nem volt hiány emlékezetes momentumokban a futam során. A rajtot Gardner jól kapta el és kezdetben úgy tűnt, hogy legkisebb géposztály győzteséhez, Raul Fernandezhez hasonlóan az ausztrál is el tud majd lépni, azonban az üldözők Lowes és Marini vezetésével hamar ledolgozták hátrányukat. A verseny kezdetét követően egyébként egyből az első kanyarban bukott Di Giannantonio, akit nem tudott kikerülni Bulega, így mindketten kénytelenek voltak jóval idő előtt feladni a küzdelmet. A sors fintora, hogy akárcska legutóbb Valenciában, úgy a Speed Up másik motorosa, Jorge Navarro (akire igen jellemző a bukás) is elesett, így az MB Conveyors Speed Up alakulata újfent lenullázta magát így az év utolsó viadalán. Miután Marini és Lowes is megelőze Gardnert sokáig úgy tűnt, hogy kettejük között dől majd el a győzelem sorsa, sőt, amennyiben Lowes győz, akkor akár még világbajnok is lehetett volna, hiszen Bastianini olykor 1-2 helyet hátrébb esett az ötödik-hatodik hely környékén. A futam végén azonban Lowes többször is hibázott (vélhetőleg sérült csuklója miatt) illetve Marini tempója sem volt elég az első helyhez, így Gardner vissza tudott zárkózni, majd pedig nyerni. (Édesapja a legendás Wayne Gardner az 500-asok között az 1992-es brit futamon tudott utoljára győzni) Kijár a dicséret a negyedikként célba érő Bezzecchinek, aki a tizenkettedik helyről rajtolt, akárcsak Lowesnek, aki sérülése ellenére is dobogóra tudott állni. A 2020-as Moto2-es világbajnok tehát Enea Bastianini, a vb-ezüstérmes Luca Marini, akivel pontegyenlőséggel harmadik Sam Lowes. Marini és Lowes között egyébként a második helyek döntöttek, hiszen mindketten három győzelmet szereztek idén, azonban Marini a most szerzett portugáliai második helyével háromszor lett második, míg Lowes kétszer.