Moto3

Doha - Binder a leggyorsabb a 2. szabadedzésen

A múlt héthez hasonlóan 1 körön továbbra is nagyon gyors Binder és a Petronas SRT.
A Q2-be kvalifikálás szempontjából a legfontosabb szabadedzés az esti, hiszen a körülmények ilyenkor a legideálisabbak a gyors körre, és ez a köridőkből is látszik. Átlagosan 2 másodpercet gyorsult átlagosan a mezőny a délelőtti edzéshez képest. Azonban a szoros mezőny, és a szélárnyék jelentős szerepe miatt szürreális jelentnek lehettünk tanúi az edzés végén.

Nagyjából 5 perc volt hátra, amikor az egész mezőny várt a boxban – 1-2 pilótát leszámítva. Mindenki várta a másikat, hogy lépjen, végül 3 perc sem volt hátra, amikor az első ember elszánta magát, és elindult. Őt természetesen követte az egész mezőny, olyan sűrűn jöttek ki, mintha épp most engedték volna el a zöldet. Azonban az utolsók mire az első kanyarba értek, már 2 perc volt csak hátra, ami egy ilyen hosszú pályán 1 teljes körre sem elég. Szabályosan versenyezni, és előzgetni kezdtek a gyors körön – már aki átért, az élmezőnynek ez nem sikerült. A boly eleje még az utolsó kanyarban visszavett a tempóból, hogy megpróbáljanak elengedni valakit, ám ennek az lett a vége, hogy senkinek nem lett tiszta köre. Az egyik előzési ponton hárman egymás mellett fordultak be – mivel Garcia volt belül, neki sikerült előzni viszonylag sokat, meg Acosta fogott jó szélárnyékot a célegyenesben, így ők tudtak jelentőset javítani.

A következményeket egyelőre nem tudjuk, viszont ami biztos, hogy Darryn Binder volt a leggyorsabb, és az első 14 minden bizonnyal Q2-es résztvevő a holnapi időmérő edzésen. Foggia lemaradása nem volt 7 tized sem az elsőhöz, de ezzel már kicsúszott a legjobb 14-ből.