Egyéb motorsport

Dakar - Cornejo húzta be a nyolcadik szakaszt

Immáron a gyári Monster Energy Honda csapat valamennyi motorosa nyert szakaszt az idei Dakaron. „Nacho” ezzel növelte is az előnyét az összetettben.
Ma rendezték a Dakar nyolcadik szakaszát, mely egyben a maratoni szakasz második felvonása volt. A Szakakától a Vörös-tenger partján lévő Neom városáig tartó etap 709 km-es volt, ebből 375 volt a speciál.
Két nagy név is búcsúzott a mai szakaszon: az eddig brilliánsan szereplő, és végső győzelemre is esélyes husqvarnás francia Xavier de Soultrait a 267. kilométernél bukott csúnyát. Végig eszméleténél volt, de kivizsgálásra a tabuki kórházba szállították helikopterrel. Szintén búcsúzott a gyári Yamaha csapat argentín versenyzője, Franco Caimi is - ő Shorthoz és McCanney-hez hasonlóan műszaki hiba miatt kényszerült feladni a küzdelmet.

A szakaszt a gyári Honda csapat chilei versenyzője, José Ignacio Cornejo nyerte, neki ez volt az idei első szakaszgyőzelme. Ezzel az eddigi egy másodperces összetettbeli előnyét egy perc hat másodpercre növelte - második lett ugyanis az összetettben szintén második KTM-es Price előtt. A korábbi kétszeres győztes ausztrál versenyző előtt hajtsunk fejet: ugyanis maratoni szakasz révén nem szervizelhették a tegnapi szakasz után a motorokat, gumit sem cserélhettek, így az este rögtönzött megoldással, gyorskötözővel(!) megszerelt abronccsal motorozott abszolút második időt!

Ross Branch tegnapi láncproblémái miatt a Yamaha, Xavier de Soultrait mai bukásával pedig a Husqvarna került lőtávolon kívülre az élmezőnytől. így a Dakar lényegében a Honda és a KTM párharcává vált: a mai szakasz első nyolc helyezettje a két márka nyolc gyári versenyzője is egyben! Az összetettben annyival másabb csupán a kép, hogy Matthias Walkner a korábbi műszaki hibája miatt jelenleg a 21. pozícióban van, a hetedik helyen egy privát KTM-es versenyző található, mégpedig az amerikai Skyler Howes.  A két márkán kívüli legjobb versenyző az összetett 9. helyén álló spanyol Lorenzo Santolino, aki a francia Sherco motorját üli meg.

Angol nyelvű összefoglaló a motorosok napi szakaszáról

A magyarokról:
Gyenes Emánuel és Saghmeister Gábor is teljesítték a mai szakaszt: Mani a 23., Gábor pedig a 69. pozícióban futott be. Összetettben jelenleg a 30. és 68. helyen állnak.
Az Original by Motul kategóriában Gyenes őrzi a harmadik helyét - egyórás hátrányát azonban ma sem tudta csökkenteni az előtte álló két motorossal szemben. Saghmeister a külön értékelés összetettjében a 19.

Saghmeister Gábor nyilatkozata a nyolcadik szakasz végén

A holnapi nap egy 574 km-es hurokszakaszt tesznek meg Neom körül, melyből 465 lesz a szelektív hossza.