MotoGP Sepang Teszt
Superbike Aragon

Dakar – kettős GasGas-siker a rövidített hatodik szakaszon

A tegnapi naphoz hasonlóan ismét megszakította a motorosok etapját a versenyirányítás – ezúttal sokkal hamarabb.
P1race.hu 2022.01.07. 13:52:07
Olvasási idő: 5 perc
A Dakar hatodik szakaszán ismét egy Rijád körüli hurokszakaszt teljesített a mezőny, ismét kettébontva: ma a motorosok és a quadosok teljesítették azt a szakaszt, amit tegnap az autósok, az SSV-sek és a kamionosok, és fordítva – azaz csak teljesítették volna. Ugyanis a négykerekű járművek nyomvályúja, valamint a szakaszon este leesett eső miatt használhatatlan lett a kijelölt útvonal, így úgy döntött a versenyirányítás, hogy az első neutralizációs pontnál, azaz 101. kilométernél megállítják a szakaszt, és az ottani állás fog számítani.
A rövidített szakaszt a GasGas csapat versenyzője, a végig első helyen álló ausztrál Daniel Sanders nyerte meg, két és fél perccel megelőzve csapattársát, az összetettet vezető brit Sam Sunderlandet. Mögötte tíz másodperccel érkezett meg a gyári KTM csapat osztrák versenyzője, Matthias Walkner, negyedik és ötödik pedig két gyári hondás motoros: a chilei Pablo Quintanilla és az amerikai Ricky Brabec futottak be. Hatodik lett az ismét remeklő újonc, a privát KTM-el induló amerikai Mason Klein, hetediknek pedig a korábbi Dakar-második szlovák Stefan Svitko, szintén egy privát KTM-el.
A tegnapi szakasz győztese, Danilo Petrucci reggel elsőként rajtolt, aki bízott abban, hogy az autósok nyomai segítenek a tájékozódásban, azonban nem indult jól neki az etap: már három perc után elesett. Szerencsére nem lett baja, és folytatni tudta, a jó szereplés azonban nem sikerült: csak 39. lett végül ma.

Egyszer fenn, egyszer lenn: szakaszgyőzelem után 39. hely

Hasonlóan hamar bukott a „Kalahári Ferrari”, vagyis a gyári Yamaha-versenyző botswanai Ross Branch: a Petrucci mögött másodikként rajtoló motoros szintén pár kilométer után elesett, azonban ő rosszabbul járt, mivel a jobb oldala megsérült, és nem tudta folytatni, őt mentővel kellett a tábor orvosi központjába szállítani. Egyelőre nem tudni, hogy folytathatja-e a versenyt.
A tegnap bukó gyári hondás spanyol Joan Barreda Bort viszont folytatta a Dakart, és ma a 14. lett.
A magyarokról: Gyenes Emánuel 40-ként zárta a rövidített szakaszt – 24 másodperccel maradt el Danilo Petruccitól. Saghmeister Gábor a 109. lett ma.

109  SAGHMEISTER GÁBOR SRB KTM 01H 34' 46'' + 00H 43' 03''

Az összetettben továbbra is Sam Sunderland vezet kevéssel Matthias Walkner előtt, a harmadik helyre azonban feljött a mai szakaszgyőzelmével Daniel Sanders, megelőzve a yamahás francia Adrien van Beverent. Ötödik helyen legjobb hondásként a chilei Pablo Quintanilla, hatodikon pedig elismerésre méltóan a Sherco márkával versenyző spanyol Lorenzo Santolino. A verseny továbbra is szoros, hiszen ők húsz percen belül vannak egymáshoz. Hetedik helyen áll legjobb privát versenyzőként a szlovák Stefan Svitko.
A korábbi győzteseknek (Walknert kivéve) nem megy jól: a címvédő Kevin Benavides a nyolcadik, Toby Price a 12., Ricky Brabec a 15. helyen áll csak.
Gyenes Emánuel a 45., Saghmeister Gábor pedig a 108. helyen áll az összetettben.