MotoGP Sepang Teszt
Superbike Aragon

Dakar – Rodrigues és a Hero első győzelme a harmadik szakaszon

A portugál versenyző és az indiai márka első Dakar-szakaszgyőzelmüket szerezték a harmadik etapon – ez azonban egészen prózai ok miatt sikerült.
P1race.hu 2022.01.04. 12:49:21
Olvasási idő: 5 perc
Január negyedikén rendezték a Dakar harmadik szakaszát, amely egy hurokszakasz volt Al-Kajszuma körül. A már korábban említett esőzések miatt le kellett rövidíteni az etapot: 255 kilométer mért szakasz, valamint 380 km összekötő várt a mai versenyzőkre.
Sokak nagy örömére a korábbi MotoGP-versenyző Danilo Petrucci a KTM-je meghibásodása ellenére folytathatta a viadalt a „Dakar Experience” lehetőség keretében: összetett eredményt nem érhet el, de a napi értékelésben látható lesz a teljesítménye. Így nyilatkozott: „Sziasztok! A tegnapi műszaki hiba után újra csatlakozhatok a versenyhez. Nagyon örülök, mivel még csak az elején vagyunk, de ma már egy új nap van, én pedig élvezni szeretném, jobban, mint a tegnapit. Boldog vagyok.”   Elképesztően szoros volt a mai szakasz: az élmezőny végig szorosan egymáshoz közel volt, az első 15-20 versenyző 5 percen belül volt! Az élen azonban szinte végig a GasGas csapat (GasGas Factory Racing a csapat neve, de a motor KTM) ausztrál versenyzője, Daniel Sanders állt, aki az utolsó kilométereken engedte ki a kezéből a győzelmet, méghozzá eléggé elképesztő okból: MEGÉHEZETT, ÉS MEGÁLLT, HOGY EGYEN PÁR FALATOT!

"Éhes voltam, na! Valamit harapnom kellett!"

Bár csak pár percig tartott az étkezés, a szoros verseny miatt ez elég volt ahhoz, hogy az elsőről az ötödikre essen vissza! A 218-as kilométernél még 51 másodperc előnye volt Rodriguessel szemben, a célban már 2 perc 55 másodperc lett a hátránya. Ezzel a portugál versenyző és az indiai motorkerékpárgyártó megszerezte az első szakaszgyőzelmét. Második helyen a KTM gyári versenyzője, az ausztrál Toby Price futott be, egy perces hátrányban – mögötte pedig egy mindössze 20 éves újonc, a Bas Dakar KTM csapat ifjú amerikai motorosa, Mason Klein érkezett, 11 másodper hátránnyal.

Mason Klein fiatal kora ellenére partiban van a tapasztalt gyári versenyzőkkel

Negyedikként Klein egyik mentora, a hozzá hasonlóan kaliforniai Skyler Howes érkezett meg a gyári Husqvarnával. Danilo Petrucci a 22. helyen futott be, kilenc és fél perc hátránnyal.
A magyarokról: a szatmárnémeti Gyenes Emánuel a 49. lett a harmadik szakaszon, fél óra lemaradásban Rodrigueshez képest. A szabadkai Saghmeister Gábor a 129. pozícióban futott be, 1 óra 46 perc hátránnyal.

129 SAGHMEISTER GÁBOR SRB KTM 4:21:16 1:46:35

Az összetett állásában nincs túl sok változás: továbbra is a GasGas-színű KTM-el induló brit Sam Sunderland áll az élen, előnye azonban mindössze négy másodperc (!) a yamahás francia Adrien van Beveren előtt. A gyári KTM-es osztrák Matthias Walkner lemaradása másfél perc, a negyedik helyen álló husqvarnás amerikai Skyler Howes-éé pedig jó négy perc. Sunderland csapattársa, az ausztrál Daniel Sanders a mai szakaszhoz hasonlóan az ötödik helyen áll, mintegy kilenc perc hátrányban. A francia Sherco márka spanyol versenyzője, Lorenzo Santolino a hatodik 12 perc lemaradásban, míg legjobb hondásként a chilei Pablo Quintanilla a hetedik, 17 perccel Sunderland mögött.
Gyenes Emánuel a 65., míg Saghmeister Gábor a 124. helyen áll az összetettben. Danilo Petrucci helyzete nem egyértelmű: a szabályok értelmében nem számít bele az összetettbe, de abban az értékelésben is láthatjuk – igaz, 11 óra 31 perc büntetéssel értelemszerűen a mezőny legvégén.