Egyéb motorsport

Daytona 200 - Paasch őrült hajrában csaklizta el a győzelmet

Elképesztő befutóban dőlt el a győzelem a Daytonai 200 mérföldes versenyen.
​​​​Szombat este rendezték a 79. Daytonai 200 mérföldes viadalt a floridai Daytona International Speedwayen. Ahogy beszámoltunk róla, Győrfi Alen sajnos ki kényszerült hagyni ezt a versenyt.
A versenynek 56 motoros vágott neki az 57 körös versenynek. Az első rajtkockából a suzukis Sean Dylan Kelly indulhatott, mellőle két korábbi győztes, Kyle Wyman és Michael Barnes rajtoltak. (Érdekesség: Kelly még nem töltötte be a 19-et, Barnes pedig már 52(!) éves) Az első körben Barnes állt az élen, amit hamarosan elvett tőle Kelly. Szoros volt a küzdelem, az első négy-öt helyezett egy másodpercen belül volt. A 17. körben azonban jött a piros zászló: a legutóbbi győztes Kyle Wyman összeütközött egy lekörözött versenyzővel. Az újraindításnál nem tudott ott lenni, ám négy körrel később a mezőny után eredt.

Az újraindítás után sokáig nagyon szoros volt a mezőny, hiszen az élbolyt alkotó négy versenyző: Sean Dylan Kelly, Brandon Paasch, Michael Barnes és Danny Eslick körökön át egy másodpercen belül voltak! Ám később Eslick, majd a boxkiállások után pedig Barnes is leszakadtak, így a két ifjú titán, Kelly és Paasch maradtak ketten az élen. Eslick tovább veszített a tempóból, leelőzte őt a kawasakis Tyler O'Hara. A győzelemért Kelly és Paasch, a dobogó legalsó fokáért pedig Barnes és O'Hara küzdöttek. Az elsőségért küzdő kettős jól ismeri egymást, hiszen tavaly mindketten a MotoAmerica Supersport bajnokságában versenyeztek, ahol Kelly másodikként, Paasch pedig harmadikként zárt. A győzelem végül egy elképesztő, ám Daytonában nem túl meglepő módon dőlt el: hiába vezetett a verseny nagy részében, valamint még az utolsó kör nagy részében is Kelly, a szélárnyékot kihasználva Paasch az utolsó kétszáz méteren elment Kelly mellett, és végül 31 ezreddel győzte le a suzukis riválisát!
Íme az elképesztő utolsó kör:

Így Kelly végül nem lett minden idők legfiatalabb Daytona 200 győztese, ez a titulus továbbra is az 1955-ben diadalmaskodó Brad Andres-é marad (ő 18 évesen és 11 hónaposan nyert, Kelly jelenleg egy hónappal fiatalabb). No nem mintha a győztes Paasch olyan idős lenne, hiszen ő március 16-án fogja betölteni a 20-at.
A dobogó legalsó fokáért is őrült küzdelem zajlott, ott mindössze kilenc ezredmásodperc döntött Tyler O'Hara javára. A Man-szigeti TT ásza, az északír Michael Dunlop a 11. lett. Említsük még meg a két, Amerikában élő magyar motorost: Halász Antal a 17., míg Nemes Zoltán a 33. helyen értek célba.