MotoGP

F1 miatt átalakított MotoGP-versenynap, Bol d’Or és TCR – menetrend

Sűrű hétvége elé néznek az autó- és motorsportok szerelmesei: a Formula-1 és a gyorsaságimotoros-vb mezőnye majdnem egy időben gurul pályára, de lesz 24 órás motorverseny, valamint magyar érdekeltségektől hemzsegő túraautó-futam is.
Tisztelt Olvasóink! A P1race.hu a motorsportok egyik hazai piacvezető portálja. A honlap története 2004-ben indult motogphirek.hu néven, azóta több – szakmai és megjelenésbeli – megújuláson is átesett, pozícióját azonban mindvégig megőrizte. Mivel nem áll mögöttünk tőkeerős befektető, sem politikai támogató, így ahhoz, hogy továbbra is a megszokott vagy még annál is jobb színvonalon végezhessük a munkánkat, az Önök támogatására és segítségére is szükségünk van. Kérjük, támogassák honlapunkat a Patreonon keresztül !

Alig néhány nappal Misano után a Motorland Aragón versenypályára látogat a gyorsaságimotoros-világbajnokság három kategóriája, miközben a Formula-1-esek a hírek szerint a szmog által fojtogatott Szingapúrban mérik össze erejüket. Mivel utóbbi hagyományosan esti verseny, a két nagydíjhétvége időpontjai az időeltolódás ellenére is összecsúsznak: éppen ezért a MotoGP illetékesei úgy döntöttek, egy órával előbbre hozzák a királykategória futamát vasárnap, elkerülve az ütközést az F1-es versennyel – aminek persze így a Moto2 issza meg a levét.
 
A fentiek mellett elrajtol a FIM endurance-világbajnokság 2019/2020-as idénye, méghozzá a legendás 24 órás motorversennyel, a Paul Ricard versenypályán rendezett Bol d’Orral. S ha mindez nem lenne elég: a magyar érdekeltségeket is felvonultató TCR Európa-kupa utolsó előtti fordulójára is most kerül sor Barcelonában.
 
Ami a tv-közvetítéseket illeti: a MotoGP eseményeit a Spíler TV csatornáin – a szabadedzéseket az 1-esen, az időmérőket és a versenynapot a 2-esen – lehet élőben követni, az F1-et szokás szerint az M4 Sport adja, a TCR Europe futamait a Sport2, míg a Bol d’Orból az éjszakai órákat leszámítva összesen bő 18 órát élőben mutat az Eurosport 2 (a többit pedig az Eurosport Playeren lehet követni).
 
MotoGP Aragón, F1 Szingapúr, Bol d’Or, TCR Europe Barcelona – a hétvége programja:
 
Csütörtök (szeptember 19.)  
09:30 - 11:30 Bol d’Or, Szabadedzés  
15:40 - 17:30 Bol d’Or, 1. időmérő  
20:30 - 21:30 Bol d’Or, Éjszakai edzés  
     
Péntek (szeptember 20.)    
09:00 - 09:40 Moto3, 1. szabadedzés (tv: Spíler1 TV, élő)
09:40 - 11:30 Bol d’Or, 2. időmérő  
09:55 - 10:40 MotoGP, 1. szabadedzés (tv: Spíler1 TV, élő)
10:30 - 12:00 Formula-1, 1. szabadedzés (tv: M4 Sport, élő)
10:55 - 11:35 Moto2, 1. szabadedzés (tv: Spíler1 TV, élő)
13:15 - 13:45 TCR Europe, 1. szabadedzés  
13:15 - 13:55 Moto3, 2. szabadedzés (tv: Spíler1 TV, élő)
14:10 - 14:55 MotoGP, 2. szabadedzés (tv: Spíler1 TV, élő)
14:30 - 16:00 Formula-1, 2. szabadedzés (tv: M4 Sport, élő)
15:10 - 15:50 Moto2, 2. szabadedzés (tv: Spíler1 TV, élő)
18:05 - 18:35 TCR Europe, 2. szabadedzés  
     
Szombat (szeptember 21.)  
09:00 - 09:40 Moto3, 3. szabadedzés (tv: Spíler1 TV, élő)
09:55 - 10:40 MotoGP, 3. szabadedzés (tv: Spíler1 TV, élő)
10:55 - 11:35 Moto2, 3. szabadedzés (tv: Spíler1 TV, élő)
11:15 - 11:50 TCR Europe, Időmérő (Q1 + Q2)  
11:30 - 12:15 Bol d’Or, Warm up  
12:00 - 13:00 Formula-1, 3. szabadedzés (tv: M4 Sport, 13:40, felv.)
12:35 - 13:15 Moto3, Időmérő (Q1 + Q2) (tv: Spíler2 TV, élő)
13:30 - 14:00 MotoGP, 4. szabadedzés (tv: Spíler2 TV, élő)
14:10 - 14:50 MotoGP, Időmérő (Q1 + Q2) (tv: Spíler2 TV, élő)
15:00 - Bol d’Or 24 órás motorverseny (tv: Eurosport 2, 14:45-00:30, élő)
15:00 - 16:00 Formula-1, Időmérő (Q1 + Q2 + Q3) (tv: M4 Sport, élő)
15:05 - 15:45 Moto2, Időmérő (Q1 + Q2) (tv: Spíler2 TV, élő)
17:20 TCR Europe, 1. futam (tv: Sport2, élő)
     
Vasárnap (szeptember 22.)  
09:00 - 09:20 Moto3, Warm up (tv: Spíler2 TV, élő)
09:30 - 09:50 MotoGP, Warm up (tv: Spíler2 TV, élő)
10:00 - 10:20 Moto2, Warm up (tv: Spíler2 TV, élő)
11:20 Moto3, Futam (tv: Spíler2 TV, élő)
12:30 TCR Europe, 2. futam (tv: Sport2, élő)
13:00 MotoGP, Futam (tv: Spíler2 TV, élő)
14:10 Formula-1, Futam (tv: M4 Sport, élő)
14:30 Moto2, Futam (tv: Spíler2 TV, élő)
- 15:00 Bol d’Or 24 órás motorverseny (tv: Eurosport 2, 06:00-15:30, élő)
 
Fotó: MotoGP Media


Hozzászólások