Egyéb motorsport

FIM / AMA SX: Webb nyerte a szezonzárót és a bajnokságot is

A KTM ráadásul kettős futamgyőzelemnek örülhetett.
Magyar idő szerint vasárnap kora reggel rendezték Salt Lake Cityben, a Rice-Eccles Stadionban az Amerikai Szuperkrossz-bajnokság (egyben FIM világbajnokság) szezonzáró, 17. versenyét. A bajnoki címre már csak matematikai esélye volt a gyári hondás Ken Roczennek, a gyári KTM-es Cooper Webb számára a 19. hely is elegendő volt ahhoz, hogy visszaszerezze a kawasakis Eli Tomactől a trónt.

A holeshot-ot egyszerre szerezte meg Ken Roczen és a másik gyári KTM-es, Marvin Musquin, ám Roczen hamar ellépett. Mögötte jött Webb, Musquin, valamint Roczen csapattársa, Chase Sexton. Ahogy teltek a körök, Sexton begyújtotta a rakétákat, és leelőzte mind a két KTM-est, majd pár perc múlva a vezetést is átvette! Sexton hamar el is lépett, megmutatta, hogy miért is lett ő kétszeres 250SX Keleti bajnok. Ám ezközben Roczen tempója kezdett elolvadni: mindkét KTM-es leelőzte, majd szép lassan a yamahások: Dylan Ferrandis és Malcolm Stewart is elmentek mellette. Eközben elől Webb rákapcsolt: utolérte, majd négy perccel a vége előtt le is előzte Sextont, az elsőséget pedig már nem engedte ki a kezéből! Sextont pedig az utolsó körökben elkapta Musquin, kialakítva ezáltal a végeredményt.
Webb, bár 19-ként is megszerezte volna a bajnoki címet, ő inkább stílszerűen, futamgyőzelemmel ünnepelte a trón visszaszerzését! 2019 után ismét ő Amerika, és a világ legjobb szuperkrosszosa! Musquin révén kettős győzelmet ünnepelhetett a KTM, a dobogó legalsó fokára pedig Sexton állhatott fel. Roczen még hátrébb csúszott, csak tizedikként ért célba.

22. Jason Anderson USA Husqvarna + 20 kör

Bár Ken Roczennek sok meggyőző pillanata volt, főleg a szezon közepén volt erős, a vége felé többször is az élről hibázott, amiket ezen a szinten nem szabad elkövetni. Cooper Webb szerezte a legtöbb futamgyőzelmet, de ezen kívül is kiegyensúlyozott, jó teljesítményt nyújtott, megérdemelten lett ő a bajnok. A gyártók VB-címe a Hondához került, a szezon legjobb újonca a francia Dylan Ferrandis lett.