Egyéb motorsport

Francia SBK: Valentin Debise hengerelt

A francia bajnokság nyitófordulója egyetlen emberről szólt.
Bár az előző hétvégén a kétkerekűek szerelmesei egyértelműen Katarra figyeltek, nemcsak ott rendeztek versenyt. A MotoGP-vel egyidőben elrajtolt ugyanis a Francia Superbike bajnokság is. Bár nem olyan erős és nívós nemzeti bajnokság, mint mondjuk a brit, vagy a spanyol superbike, itt is találunk ismerős nevekt a nevezési listán - korábbi Grand Prix-menőket, valamint az Endurance VB több sztárját is.

7. Szeptember 10-12. Ales

A szezonnyitó forduló egyetlen versenyzőről szólt: a korábbi GP-versenyző Valentin Debise-ről. Ő bő tíz évvel ezelőtt versenyzett a középső géposztályban: 2009-ben 18 pontot szerzett az utolsó 250-es szezonban, majd utána az immáron Moto2-vé váló kategóriában töltött két évet, ám ezekben egyetlen egységet sem gyűjtött. Később versenyzett még a Supersport VB-n is, ahol többször is pontszerzőként végzett. Az elmúlt években az amerikai és francia supersport bajnokságokban versenyzett főleg, de tavaly beugrott a Superbike VB-n is két fordulóra, ahol kettő pontot szerzett.

Nos, ez a hétvége nem a pontszerzésről szólt: a Kawasakijával az összes edzést, időmérőt és versenyt is megnyerte, fölényesen! Ráadásul nemcsak a Superbike, hanem a Supersport géposztályban is - a régi időket idézve két kategóriában is elindult, és ha már ott volt, mindet be is húzta!
Ilyesmire még nem volt példa a francia bajnokság történetében!

Az első verseny összefoglalója

A második vesenyre sem adott alább, még nagyobb előnnyel győzött a tavalyi bajnok, a yamahás Mathieu Gines előtt. A dobogó harmadik fokára ekkor az Endurance VB-menő BMW-s Alan Techer állhatott.

A második verseny végeredménye

Debise tempójához egy adalék: a leggyorsabb köre 1:36.212 volt. Összehasonlításképp:

• MotoGP körrekord: 1:32.309 (Maverick Vinales, Yamaha YZF-M1, 2017)
  • Endurance körrekord: 1:36.408 (Randy de Puniet, Kawasaki ZX-10R, 2017)