Egyéb motorsport

Hétvégi menetrend – összes program

MotoGP nélkül is gazdag program áll előttünk a hétvégén.
A Gyorsasági Motoros VB nem rendez futamot a héten, de sok más bajnokságot láthatunk. Ahogy Gombóc Artúr mondaná: lesz világbajnokság, nemzeti bajnokság, hosszútávú bajnokság, utánpótlásbajnokság, háromkerekű bajnokság.

Superbike Világbajnokság: a szériaalapú világbajnokság a harmadik fordulójához érkezett, melyet az Adriai-tenger partján, az olaszországi Misanoban rendeznek. Mindegyik géposztály jelen lesz: a Superbike, a Supersport 600, a Supersport 300, valamint itt lesz egy utánpótlás-sorozat is, a Yamaha R3 Kupa.
Az összes időmérőt és versenyt az Arena4 közvetíti élőben - a szabadedzések közül azonban csak a Superbike kategóriáét adják, a vasárnapi warm-upokat pedig online, az arena4.hu oldalon lehet megnézni (ingyenes, de regisztráció és kikapcsolt reklámblokkoló szükséges). Az Eurosport 2 vasárnap este leadja felvételről a Superbike és Supersport 600 kategória versenyeit.

Le Mans-i 24 órás: elindul a hosszútávú világbajnokság, vagyis az Endurance VB is. A négyfordulós bajnokság első versenye a legendás Le Mans-i 24 órás verseny, melyet a Bugatti versenypályán tartanak. Számos nagy név indul ezen a viadalon – de a Superbike világbajnoksággal való ütközés, valamint az Egyesült Királyság karanténkötelezettsége miatt többen visszaléptek az indulástól. A programok már csütörtökön elkezdődnek két edzéssel és egy időmérővel.
A verseny szombat déltől vasárnap délig tart. A 24 órából 12-t láthatunk az Eurosport 2-n:
Szombaton 11:45 – 13:00 (rajtceremónia és rajt), szombat 15:00 – 21:00, vasárnap 07:00 – 12:00

Oldalkocsis VB: az FIM Sidecar világbajnokság is kezdetét veszi két versennyel, melyet a Le Mans-i 24 órás betétrendezvényeként tartanak péntek délután és szombat délelőtt. Tudomásunk szerint nem közvetítik, még online sem.

IDM Superbike: a Német Bajnokság is folytatódik Csehországban, a Most-i pályán. A listavezető Ilya Mikhalchik nem lesz jelen, mivel ő a Le Mans-i 24 óráson fog indulni, így ez nagy esély a többieknek. A teljes vasárnapi versenynapot élőben nézhetjük a YouTube-on. De minket nem is ez a géposztály fog érdekelni, hanem az egyik betétsorozat, méghozzá az:

IDM Supersport 300: a HRE Team és négy ifjú magyar motorosa: Számadó Máté, Surányi Balázs, Kardos Gergő és Oláh Barnabás ismét megmérettetik magukat.
A versenyeiket élőben láthatjuk majd az alábbi YouTube csatornán.

FIM CEV Repsol: Barcelonában folytatódik a Moto3 Junior Világbajnokság és a Moto2 Európa-bajnokság. Mindkét sorozat résztvevői gyakran megfordulnak a MotoGP-ben helyettesítőként vagy szabadkártyásként. Az European Talent Cupban pedig a jövő nagy versenyzőit láthatjuk.
A teljes vasárnapot élőben közvetítik a sorozat YouTube csatornáján.

MotoAmerica: az amerikai kontinens legerősebb bajnoksága is folytatódik a hétvégén, melyet egy nagyszerű pályán, a Wisconsin állambeli Road Americán rendeznek. Eddig a yamahásoknak áll a zászló, de a ducatis Loris Baz könnyen borsot törhet a hangvillások orra alá. A sorozat weboldalán, fizetős streamen lehet a küzdelmeiket nézni.

Mégegyszer, röviden:
 
Superbike VB Misano, Olaszország
Le Mans-i 24 órás Le Mans, Franciaország
Oldalkocsis VB Le Mans, Franciaország
IDM Superbike Most, Csehország
IDM Supersport 300 Most, Csehország
FIM CEV Repsol Barcelona, Spanyolország
MotoAmerica Road America, USA
 
Íme a hétvégi menetrend, magyar idő szerint. (Csak a világbajnokságoknál és a magyar érdekeltségű sorozatoknál tüntettük fel a teljes programot, a többinél az átláthatóság kedvéért csak a versenyek kezdési időpontjait)
 
CSÜTÖRTÖK      
       
11:00 - 13:00 Le Mans-i 24 órás Szabadedzés  
16:00 - 17:50 Le Mans-i 24 órás 1. időmérő  
21:30 - 23:00 Le Mans-i 24 órás Éjszakai edzés  
       
PÉNTEK      
       
09:25 - 09:45 IDM Supersport 300 1. szabadedzés  
09:45 - 10:15 Supersport 300 VB 1. szabadedzés  
10:20 - 12:10 Le Mans-i 24 órás 2. időmérő  
10:30 - 11:15 Superbike VB 1. szabadedzés TV: Arena4
11:25 - 12:10 Supersport VB 1. szabadedzés  
12:45 - 13:05 IDM Supersport 300 2. szabadedzés  
14:00 Oldalkocsis VB 1. verseny  
14:15 - 14:45 Supersport 300 VB 2. szabadedzés  
15:00 - 15:45 Superbike VB 2. szabadedzés TV: Arena4
15:50 - 16:10 IDM Supersport 300 3. szabadedzés  
16:00 - 16:45 Supersport VB 2. szabadedzés  
       
SZOMBAT      
       
08:45 - 09:30 Le Mans-i 24 órás Warm up  
09:00 - 09:30 Superbike VB 3. szabadedzés TV: Arena4
09:30 - 09:55 IDM Supersport 300 1. időmérő  
9:45 Oldalkocsis VB 2. verseny  
09:45 - 10:05 Supersport 300 VB Superpole TV: Arena4
10:25 - 10:45 Superbike VB Superpole TV: Arena4
11:10 - 11:25 Supersport VB Superpole TV: Arena4
11:45 Yamaha R3 Kupa 1. verseny  
12:00 Le Mans-i 24 órás Verseny TV: Eurosport 2
12:45 Supersport 300 VB 1. verseny TV: Arena4
13:00 - 13:25 IDM Supersport 300 2. időmérő  
14:00 Superbike VB 1. verseny TV: Arena4
15:15 Supersport VB 1. verseny TV: Arena4
16:15 Yamaha R3 Kupa 2. verseny  
21:10 MotoAmerica SSP 1. verseny  
22:10 MotoAmerica SBK 1. verseny  
       
VASÁRNAP      
       
09:00 - 09:15 IDM Supersport 300 Warm up  
09:00 - 09:15 Superbike VB Warm up Online: arena4.hu
09:25 - 09:40 Supersport VB Warm up Online: arena4.hu
09:50 - 10:05 Supersport 300 VB Warm up Online: arena4.hu
11:00 CEV Moto3 1. verseny Online: YouTube
11:00 Superbike VB Superpole verseny TV: Arena4
11:35 IDM Supersport 300 1. verseny Online: YouTube
12:00 CEV Moto2 1. verseny Online: YouTube
12:30 Supersport VB 2. verseny TV: Arena4
12:45 IDM Superbike 1. verseny Online: YouTube
13:00 European Talent Cup Verseny Online: YouTube
14:00 Superbike VB 2. verseny TV: Arena4
14:00 CEV Moto3 2. verseny Online: YouTube
15:00 CEV Moto2 2. verseny Online: YouTube
15:15 Supersport 300 VB 2. verseny TV: Arena4
15:20 IDM Supersport 300 2. verseny Online: YouTube
16:10 IDM Superbike 2. verseny Online: YouTube
20:10 MotoAmerica SSP 2. verseny  
22:10 MotoAmerica SBK 2. verseny  
 
Fotó: World Superbike Media


Hozzászólások