Egyéb motorsport

Hétvégi menetrend – összes program

Assen mellett is lesz néznivaló a hétvégén.
Nem Sebestyén Peti lesz az egyetlen magyar, akinek a hétvégén szurkolhatunk.

Superbike VB: Hollandiában, a „Sebesség Katedrálisa” névvel illetett Assen-i pályán folytatódik a Superbike világbajnokság, ahol a Supersport géposztályban Sebestyén Petinek szurkolhatunk, aki az előző két év világbajnokát adó Evan Bros Yamaha csapatnál ejti meg a debütálását.
A hétvégét részben az Arena4 fogja adni: némely eseményt a TV, némelyet pedig az arena4.hu weboldalon láthatunk élőben (a tévé később, felvételről lead mindent). A weboldal használata ingyenes, de regisztráció és kikapcsolt reklámblokkoló szükséges.

IDM Superbike: folytatódik a német gyorsasági bajnokság, az IDM is. Az újabb állomásnak egy félig közúti pálya, a legendás keletnémet Schleizer Dreieck (vagyis a Schleiz-i háromszög) fog otthont adni. A Superbike géposztályban nagyon kiegyenlített a mezőny, de mi magyarok nem rájuk fogunk elsősorban figyelni, hiszen a Supersport 300 kategóriában ismét ott lesz a Hungarian Racing Engineering Team és négy ifjú motorosa: Számadó Máté, Kardos Gergő, Oláh Barnabás és Surányi Balázs.
A vasárnapi versenyeket a MOTORRAD magazin YouTube-csatornáján láthatjuk élőben.

Brit Superbike: a brit nemzeti bajnokság harmadik fordulóját rendezik a sorozat egyik legikonikusabb pályáján, a Londonhoz közeli Brands Hatchben.
A versenyeket az elmúlt évekkel ellentétben egyetlen itthoni tévécsatorna sem közvetíti.

FIM CEV Repsol: a MotoGP legjelentősebb utánpótlás-sorozata is újabb fordulót tart a hétvégén, méghozzá a Motorland Aragonban. A Moto3-asokra egy, a Moto2-esekre két verseny vár. A Moto3 Junior VB-n Daniel Holgado, a Moto2 EB-n pedig Fermin Aldeguer dominál – utóbbi az idei összes versenyt megnyerte eddig.
A versenyeket a sorozat saját YouTube-csatornáján lehet nézni.

Mégegyszer, röviden:
 
Superbike VB Assen, Hollandia
IDM Superbike Schleiz, Németország
Brit Superbike Brands Hatch, Egyesült Királyság
FIM CEV Repsol Aragon, Spanyolország.
 
A hétvégi menetrend – a magyar érdekeltségű sorozatokat zöld színnel jelöltük:
 
PÉNTEK      
       
09:00 -09:30 Yamaha R3 Kupa 1. szabadedzés  
09:45 - 10:15 Supersport 300 VB 1. szabadedzés  
10:30 - 11:15 Superbike VB 1. szabadedzés TV: Arena4
11:05 - 11:25 IDM Supersport 300 1. szabadedzés  
11:25 - 12:10 Supersport VB 1. szabadedzés  
13:30 - 14:00 Yamaha R3 Kupa Időmérő  
14:15 - 14:45 Supersport 300 VB 2. szabadedzés  
15:00 - 15:45 Superbike VB 2. szabadedzés TV: Arena4
15:20 - 15:40 IDM Supersport 300 2. szabadedzés  
16:00 - 16:45 Supersport VB 2. szabadedzés  
       
SZOMBAT      
       
08:45 - 09:10 IDM Supersport 300 1. időmérő  
09:00 - 09:30 Superbike VB 3. szabadedzés TV: Arena4
09:45 - 10:05 Supersport 300 VB Superpole TV: Arena4
10:25 - 10:45 Supersport VB Superpole TV: Arena4
11:10 - 11:25 Superbike VB Superpole TV: Arena4
11:45 Yamaha R3 Kupa 1. verseny  
12:45 Supersport 300 VB 1. verseny Online: arena4.hu (TV: 17:15)
13:30 - 13:55 IDM Supersport 300 2. időmérő  
14:00 Superbike VB 1. verseny Online: arena4.hu (TV: 18:15)
15:15 Supersport VB 1. verseny Online: arena4.hu (TV: 19:30)
16:15 Yamaha R3 Kupa 2. verseny  
17:15 Brit Superbike 1. verseny  
       
VASÁRNAP      
       
08:00 - 08:10 IDM Supersport 300 Warm up  
09:00 - 09:15 Superbike VB Warm up  
09:25 - 09:40 Supersport VB Warm up  
09:50 - 10:05 Supersport 300 VB Warm up  
10:30 IDM Supersport 300 1. verseny Online: YouTube
11:00 Superbike VB Superpole verseny TV: Arena4
11:00 CEV Moto2 1. verseny Online: YouTube
11:20 IDM Superbike 1. verseny Online: YouTube
12:30 Supersport VB 2. verseny Online: arena4.hu (TV: 22:30)
13:00 CEV Moto3 Verseny Online: YouTube
14:00 CEV Moto2 2. verseny Online: YouTube
14:00 Superbike VB 2. verseny Online: arena4.hu (TV: 21:15)
14:30 IDM Supersport 300 2. verseny Online: YouTube
15:10 Brit Superbike 2. verseny  
15:15 Supersport 300 VB 2. verseny Online: arena4.hu (TV: 20:15)
15:20 IDM Superbike 2. verseny Online: YouTube
17:45 Brit Superbike 3. verseny  
 
Fotó: Betreibergesellschaft „Schleizer Dreieck“ mbH


Hozzászólások