MotoGP Sepang Teszt
Superbike Aragon

Hétvégi menetrend – összes program

Folytatódik a MotoGP, de más néznivaló is lesz.
Palencsár Tibor 2021.09.08. 21:36:32
A motorsportok szerelmeseinek ismét lesz néznivaló. Nézzük a hétvégi kínálatot.

MotoGP: a gyorsasági motoros világbajnokság mezőnye ezúttal Spanyolországban, a Motorland Aragón versenypályán áll rajthoz. Mindhárom géposztály éllovasa (Fabio Quartararo, Remy Gardner, Pedro Acosta) több, mint egy győzelemnyi előnnyel bír, de még messze a vége.
A hétvégét az Arena4 közvetíti élőben – kivéve a Moto2 időmérőjét és a warm-upokat, amiket online, az arena4.hu-n láthatunk.

Red Bull Rookies Cup: az egyik legnívósabb utánpótlás-sorozat utolsó fordulóját rendezik a hétvégén Aragonban, a MotoGP betétfutamaként. A kolumbiai David Alonso előnye megnyugtató, ezt innen már csak elveszíteni tudja. De minket elsősorban nem is a végső győzelem, hanem Görbe Soma minél jobb helyezése érdekel. Reméljük, újabb pontokkal gyarapítja a gyűjteményét.
Mindkét versenyt élőben közvetítik a sorozat hivatalos facebook-oldalán, valamint a Red Bull TV okoseszközös alkalmazáson.

Brit Superbike: a szigetország pontvadászata is folytatódik a hétvégén. A Silverstone-i pálya rövidített nyomvonalán rendezik az alapszakasz utolsó hétvégéjét, ami után a tabella első nyolc helyezettje jut be a rájátszásba – jelen állás szerint a címvédő Josh Brookes nincs köztük, idén még dobogóra sem tudott felállni.
Mindhárom versenyt fizetős streamen, az Eurosport Playeren nézhetjük meg.

Francia Superbike: a francia bajnokság a szezonzáróhoz érkezett, melyet a dél-franciaországi Ales pályán rendeznek majd. Valentin Debise vezeti a tabellát, ám az előnye hét pontra olvadt a legutóbbi fordulón a tavaly bajnok Mathieu Gines-hez képest. A múlt hétvégi Magny-Cours-i sérülése miatt pedig könnyen lehet, hogy nem tud rajthoz állni, és az év közepén is biztosnak tűnő bajnoki cím végül kicsúszik a kezéből.
Sem ingyenes, sem fizetős streamről nem tudunk.

MotoAmerica: az amerikai kontinens legerősebb bajnoksága is folytatódik, melyet a New Jersey Motorsport Park-ban rendeznek. A szezonnyitón kívül az összes futamot megnyerő Jake Gagne előnye gyakorlatilag behozhatatlan, Mathew Scholtz esélye már csupán matematikai. A Supersportban Kelly előnye valamivel kisebb Escalantéval szemben, de még így is megnyugtatónak mondható.
A versenyeket fizetős streamen, a MotoAmerica Live+-on tekinthetjük meg.

Mégegyszer, röviden:
 
MotoGP Aragon, Spanyolország
Red Bull Rookies Cup Aragon, Spanyolország
Brit Superbike Silverstone, Egyesült Királyság
Francia Superbike Ales, Franciaország
MotoAmerica New Jersey Motorsport Park, USA
 
A hétvégi versenyek időterve, magyar idő szerint:
 
PÉNTEK      
       
09:00 - 09:40 Moto3 1. szabadedzés TV: Arena4
09:55 - 10:40 MotoGP 1. szabadedzés TV: Arena4
10:55 - 11:35 Moto2 1. szabadedzés TV: Arena4
11:50 - 12:20 Red Bull Rookies Cup 1. szabadedzés  
13:15 - 13:55 Moto3 2. szabadedzés TV: Arena4
14:10 - 14:55 MotoGP 2. szabadedzés TV: Arena4
15:10 - 15:50 Moto2 2. szabadedzés TV: Arena4
16:05 - 16:35 Red Bull Rookies Cup 2. szabadedzés  
17:35 - 18:00 Red Bull Rookies Cup Időmérő  
       
SZOMBAT      
       
09:00 - 09:40 Moto3 3. szabadedzés TV: Arena4
09:55 - 10:40 MotoGP 3. szabadedzés TV: Arena4
10:55 - 11:35 Moto2 3. szabadedzés TV: Arena4
12:35 - 12:50 Moto3 1. időmérő TV: Arena4
13:00 - 13:15 Moto3 2. időmérő TV: Arena4
13:30 - 14:00 MotoGP 4. szabadedzés TV: Arena4
14:10 - 14:25 MotoGP 1. időmérő TV: Arena4
14:35 - 14:50 MotoGP 2. időmérő TV: Arena4
15:10 - 15:25 Moto2 1. időmérő Online: arena4.hu
15:35 - 15:50 Moto2 2. időmérő Online: arena4.hu
16:30 Red Bull Rookies Cup 1. verseny Online: Facebook
17:15 Brit Superbike 1. verseny  
20:00 MotoAmerica SSP 1. verseny  
21:00 MotoAmerica SBK 1. verseny  
       
VASÁRNAP      
       
08:40 - 09:00 Moto3 Warm-up Online: arena4.hu
09:10 - 09:30 Moto2 Warm-up Online: arena4.hu
09:40 - 10:00 MotoGP Warm-up Online: arena4.hu
10:45 Francia Superbike 1. verseny  
11:00 Moto3 Verseny TV: Arena4
12:20 Moto2 Verseny TV: Arena4
14:00 MotoGP Verseny TV: Arena4
14:30 Brit Superbike 2. verseny  
15:30 Red Bull Rookies Cup 2. verseny Online: Facebook
16:40 Francia Superbike 2. verseny  
17:30 Brit Superbike 3. verseny  
19:00 MotoAmerica SSP 2. verseny  
21:00 MotoAmerica SBK 2. verseny  
 
Fotó: Gold & Goose / Red Bull Content Pool
Palencsár Tibor
További cikkeink
Hozzászólások
Hétvégi menetrend

VB állása
1
MotoGP
F. Quartararo
Yamaha
278
2
MotoGP
F. Bagnaia
Ducati
252
3
MotoGP
J. Mir
Suzuki
208
4
MotoGP
J. Miller
Ducati
181
5
MotoGP
J. Zarco
Ducati
173
Kövess minket
Podcast