Egyéb motorsport

Hétvégi menetrend – összes program

Motorsportban bőséges hétvége elé nézünk.
Sok program lesz a hétvégén – egyszerre. Válogatnunk kell majd, mit nézünk. Nézzük a hétvégi menüt:

MotoGP: a San Marino-i Nagydíjjal folytatódik a Gyorsasági Motoros Világbajnokság.
A hétvége nagy részét az ARENA4 közvetíti élőben.

Moto E: az elektromos világkupa zárófordulójára szintén Misanóban, a MotoGP betétfutamaként kerül sor.
A két versenyt az arena4.hu weboldalon lehet élőben nézni.

CEV Moto3: a Moto3 Junior Világbajnokság is a MotoGP vendége lesz Misanóban. Egy versenyt fognak rendezni, szombaton.
A versenyt a sorozat YouTube-csatornáján lehet élőben nézni.

Superbike Világbajnokság: a széria-alapú VB mostani állomása Barcelona lesz. A Superbike és Supersport mellett lesz még Supersport 300 és Yamaha R3 kupa is, azokat azonban – mivel  viszonylag csekély érdeklődés mutatkozik irántuk – az átláthatóság kedvéért kihagytuk a programtervből.
A MotoGP-vel és a Bol d’Or-ral való ütközés miatt kizárólag online, az arena4.hu-n lehet nézni a hétvégét.

Bol d’Or: az endurance VB újabb gyöngyszeme, a másik 24 órás futam ezen a hétvégén kerül megrendezésre a Paul Ricard versenypályán. A programok már csütörtökön elkezdődnek. Kovács Bálint is meghívást kapott a versenyre, azonban egy korábbi sérülése miatt sajnos nem tud jelen lenni. A verseny szombat délután három órától vasárnap délután három óráig tart.
A verseny 24 órájából 18-at közvetít élőben az Eurosport 1-es csatornája (éjfél és reggel hat óra között nem adják)

MotoAmerica: az amerikai bajnokság is a zárófordulójához érkezett, melyet Alabamában, a Barber Motorsport Park-ban rendeznek. Már az előző hétvégén eldőlt a bajnoki cím sorsa: a Superbike-ban Jake Gagne, a Supersport-ban Sean Dylan Kelly biztosították be az évvégi koronát.
A versenyt csak a sorozat saját fizetős stream-oldalán lehet nézni.

Japán Superbike: a felkelő nap országának nemzeti bajnoksága is elérkezett az utolsó állomásához, melyet az Autopolis versenypályán tartanak. Katsuyuki Nakasuga bajnoki címe már korábban be lett biztosítva – mivel az idei összes futamot megnyerte eddig, nem is csoda.
A két versenyt a sorozat saját YouTube-csatornáján lehet nézni.

MAMS OB: végül, de nem utolsósorban, a Takarékbank Magyar Gyorsasági Bajnokság és Kupa is elérkezett az utolsó fordulóhoz, melynek a Slovakiaring fog otthont adni - az OB esetében szokásos hétfői napon.
Csak live timing lesz a versenyhez, élő közvetítés nem.

Mégegyszer, összegezve:
 
MotoGP Misano, Olaszország
Moto E Misano, Olaszország
CEV Moto3 Misano, Olaszország
Superbike VB Barcelona, Spanyolország
Bol d'Or Paul Ricard, Franciaország
MotoAmerica Barber Motorsport Park, USA
Japán Superbike Autopolis, Japán
MAMS OB Slovakiaring, Szlovákia
 
Íme a hétvégi időterv, magyar idő szerint:
 
CSÜTÖRTÖK      
       
08:50 - 10:50 Bol d'Or Szabadedzés  
14:50 - 16:40 Bol d'Or 1. időmérő  
20:30 - 21:30 Bol d'Or Éjszakai edzés  
       
PÉNTEK      
       
08:20 - 08:50 Moto E 1. szabadedzés  
09:00 - 09:40 Moto3 1. szabadedzés TV: Arena4
09:55 - 10:40 MotoGP 1. szabadedzés TV: Arena4
09:55 - 11:45 Bol d'Or 2. időmérő  
10:30 - 11:15 Superbike VB 1. szabadedzés Online: arena4.hu
10:55 - 11:35 Moto2 1. szabadedzés TV: Arena4
11:25 - 12:10 Supersport VB 1. szabadedzés Online: worldsbk.com
11:50 - 12:40 CEV Moto3 1. időmérő  
13:15 - 13:55 Moto3 2. szabadedzés TV: Arena4
14:10 - 14:55 MotoGP 2. szabadedzés TV: Arena4
15:00 - 15:45 Superbike VB 2. szabadedzés Online: arena4.hu
15:10 - 15:50 Moto2 2. szabadedzés TV: Arena4
16:00 - 16:45 Supersport VB 2. szabadedzés  
16:05 - 16:35 Moto E 2. szabadedzés  
16:50 - 17:40 CEV Moto3 2. időmérő  
       
SZOMBAT      
       
08:30 - 08:45 CEV Moto3 Warm-up  
08:35 Japán Superbike 1. verseny Online: YouTube
09:00 - 09:40 Moto3 3. szabadedzés TV: Arena4
09:55 - 10:40 MotoGP 3. szabadedzés TV: Arena4
10:25 - 10:45 Supersport VB Superpole Online: arena4.hu
10:55 - 11:35 Moto2 3. szabadedzés TV: Arena4
11:10 - 11:25 Superbike VB Superpole Online: arena4.hu
11:30 - 12:15 Bol d'Or Warm-up  
11:45 - 12:25 Moto E E-Pole  
12:35 - 12:50 Moto3 1. időmérő TV: Arena4
13:00 - 13:15 Moto3 2. időmérő TV: Arena4
13:30 - 14:00 MotoGP 4. szabadedzés TV: Arena4
13:45 Supersport VB 1. verseny Online: arena4.hu
14:10 - 14:25 MotoGP 1. időmérő TV: Arena4
14:35 - 14:50 MotoGP 2. időmérő TV: Arena4
15:00 Bol d'Or Verseny TV: Eurosport 1
15:10 - 15:25 Moto2 1. időmérő Online: arena4.hu
15:15 Superbike VB 1. verseny Online: arena4.hu
15:35 - 15:50 Moto2 2. időmérő Online: arena4.hu
16:20 Moto E 1. verseny Online: arena4.hu
17:15 CEV Moto3 Verseny Online: YouTube
21:10 MotoAmerica SSP 1. verseny  
22:10 MotoAmerica SBK 1. verseny  
       
VASÁRNAP      
       
08:20 Japán Superbike 2. verseny Online: YouTube
08:40 - 09:00 Moto3 Warm-up Online: arena4.hu
09:00 - 09:15 Superbike VB Warm-up  
09:10 - 09:30 Moto2 Warm-up Online: arena4.hu
09:25 - 09:40 Supersport VB Warm-up  
09:40 - 10:00 MotoGP Warm-up Online: arena4.hu
11:00 Superbike VB Superpole verseny Online: arena4.hu
11:00 Moto3 Verseny TV: Arena4
12:20 Moto2 Verseny TV: Arena4
12:30 Supersport VB 2. verseny Online: arena4.hu
14:00 MotoGP Verseny TV: Arena4
15:15 Superbike VB 2. verseny Online: arena4.hu
15:30 Moto E 2. verseny Online: arena4.hu
17:15 MotoAmerica SBK 2. verseny  
20:10 MotoAmerica SSP 2. verseny  
23:10 MotoAmerica SBK 3. verseny  
       
HÉTFŐ      
       
09:20 - 10:00 MAMS OB 600&1000 1. szabadedzés  
10:20 - 11:00 MAMS OB 600&1000 1. időmérő  
11:20 - 12:00 MAMS OB 600&1000 2. időmérő  
12:20 - 13:00 MAMS OB 600&1000 2. szabadedzés  
15:00 MAMS OB Open 600 Verseny  
15:30 MAMS OB Open 1000 Verseny  
 
Fotó: Eurosport Events


Hozzászólások