Hétvégi menetrend – összes program

MotoGP nem lesz, de más néznivaló igen.
Palencsár Tibor 2021-09-23 00:22:59
Szeptember utolsó hétvégéjéhez érkeztünk. A MotoGP nem versenyez a hétvégén, mivel ők a jövő hétvégi texasi fordulójukra készülnek. Más néznivaló viszont lesz:

Superbike VB: a szériaalapú világbajnokság mezőnye három versenyt is rendez egymás után – ezekből a második a most hétvégi jerezi forduló. Mindhárom géposztály jelen lesz, a Supersportban természetesen Sebestyén Petinek is szurkolhatunk.
A szombati versenyeket az Eurosport 2, míg a vasárnapiakat az Arena4 közvetíti élőben.

Brit Superbike: a brit bajnokságban a most hétvégi Oulton Park-i fordulóval veszi kezdetét a rájátszás, amelyben az alapszakasz legjobb nyolc versenyzője küzd meg a bajnoki ímért.
A hétvégét csak az Eurosport Player fizetős streamen nézhetjük mi magyarok.

IDM Superbike: zárófordulójához érkezett a német nemzeti bajnokság, melynek hagyományosan Hockenheim ad otthont. Valentin Debise a Magny-Cours-i sérülése miatt nem tud részt venni, így a Superbike és Supersport géposztály bajnoki címe is küzdelem nélkül került Ilya Mikhalchikhoz és Patrick Hobelsbergerhez – a francia motoros mindkét géposztályban a második helyen állt, matematikai eséllyel a címre.
A versenyeket a MOTORRAD YouTube-csatorna közvetíti élőben.

IDM Supersport 300: a HRE Team négy magyar fiatalja – Számadó Máté, Surányi Balázs, Kardos Gergő, Oláh Barnabás – számára is véget ér a pontvadászat. Szurkoljunk a minél több magyar pontszerzésért
A versenyeket a MOTORRAD YouTube-csatorna közvetíti élőben.

Nemzetek Krossza: a hétvégén az olaszországi Mantovában rendezik meg a motokrossz szakág egyik legnagyobb presztizsű versenyét, a Nemzetek Krosszát. Tavaly a pandémia végett törölték a rendezvényt, idén pedig sajnos sok nagy név fog hiányozni: nem lesz jelen az amerikai válogatott, sem az olyan nevek, mint pl. Tim Gajser, Romain Febvre, Jorge Prado vagy Ken Roczen. A jelenlegi VB-éllovas Jeffrey Herlings viszont jelen lesz, ahogyan az év végén visszavonuló Tony Cairoli is – pedig a múlt hétvégi VB-futam időmérőjén nagyot bukott. Három versenyük lesz, ez alapján áll össze a végső végeredmény.
A versenyeket az Eurosport 2 közvetíti élőben.

Mégegyszer, röviden:
 
Superbike VB Jerez, Spanyolország
Brit Superbike Oulton Park, Egyesült Királyság
IDM Superbike Hockenheim, Németország
Nemzetek Krossza Mantova, Olaszország
 
A hétvégi menetrend, magyar idő szerint:
 
PÉNTEK      
       
09:45 - 10:15 Supersport 300 VB 1. szabadedzés  
10:30 - 11:15 Superbike VB 1. szabadedzés Online: arena4.hu
10:55 - 11:20 IDM Supersport 300 1. szabadedzés  
11:25 - 12:10 Supersport VB 1. szabadedzés Online: worldsbk.com
14:15 - 14:45 Supersport 300 VB 2. szabadedzés  
15:00 - 15:25 IDM Supersport 300 2. szabadedzés  
15:00 - 15:45 Superbike VB 2. szabadedzés Online: arena4.hu
16:00 - 16:45 Supersport VB 2. szabadedzés  
       
SZOMBAT      
       
09:00 - 09:30 Superbike VB 3. szabadedzés TV: Arena4
09:30 - 09:55 IDM Supersport 300 1. időmérő  
09:45 - 10:05 Supersport 300 VB Superpole TV: Arena4
10:25 - 10:45 Supersport VB Superpole TV: Arena4
11:10 - 11:25 Superbike VB Superpole TV: Arena4
12:45 Supersport 300 VB 1. verseny Online: arena4.hu
13:25 - 13:50 IDM Supersport 300 2. időmérő  
14:00 Superbike VB 1. verseny TV: Eurosport 2
15:15 Supersport VB 1. verseny TV: Eurosport 2
17:30 Brit Superbike 1. verseny  
       
VASÁRNAP      
       
09:00 - 09:15 Superbike VB Warm-up  
09:15 - 09:25 IDM Supersport 300 Warm-up  
09:25 - 09:40 Supersport VB Warm-up  
09:50 - 10:05 Supersport 300 VB Warm-up  
10:45 IDM Superbike 1. verseny Online: YouTube
11:00 Superbike VB Superpole verseny TV: Arena4
11:35 IDM Supersport 300 1. verseny Online: YouTube
12:30 Supersport VB 2. verseny TV: Arena4
13:10 Nemzetek Krossza 1. verseny TV: Eurosport 2
14:00 Superbike VB 2. verseny TV: Arena4
14:10 Brit Superbike 2. verseny  
14:35 IDM Supersport 300 2. verseny Online: YouTube
14:40 Nemzetek Krossza 2. verseny TV: Eurosport 2
15:15 Supersport 300 VB 2. verseny Online: arena4.hu
15:25 IDM Superbike 2. verseny Online: YouTube
16:05 Nemzetek Krossza 3. verseny TV: Eurosport 2
17:15 Brit Superbike 3. verseny  
 
Fotó: MSVR
Palencsár Tibor
További cikkeink
Hozzászólások
Hétvégi menetrend
Fast Lane

VB állása
1
MotoGP
F. Quartararo
Yamaha
234
2
MotoGP
F. Bagnaia
Ducati
186
3
MotoGP
J. Mir
Suzuki
167
4
MotoGP
J. Zarco
Ducati
141
5
MotoGP
J. Miller
Ducati
140
Kövess minket
Podcast