Egyéb motorsport

Íme a Red Bull Rookies Cup 2022-es résztvevői – köztük Görbe Somával!

A mai napon ismertették az utánpótlás-sorozat jövő évi résztvevőinek listáját, amin Görbe Soma is ott van.
Ahogyan múlt hét vasárnapi szezonzáró után Soma megemlítette a közösségi médiában, 2022-ben is a Red Bull MotoGP Rookies Cup indulói között lesz. A mai napon azt is megtudhattuk, hogy kik lesznek a vetélytársai.
A 2021-es kiírás élmenői jövőre már nem lesznek jelen (az idei első 10 helyezettből csupán a thai Tatchakorn Buasri lesz jövőre is a mezőny tagja), hiszen többségüket a Moto3 világbajnokságon láthatjuk majd. A hírek szerint Daniel Holgado a Red Bull KTM Tech 3, Diogo Moreira a Red Bull KTM Ajo, míg Iván Ortolá a több év kihagyás után visszatérő Team MTA (KTM) színeiben indul majd, de várjuk meg a hivatalos nevezési listát. A Cup idei győztese, a kolumbiai David Alonso terveit még nem tudjuk, de azt igen, hogy a bajnoki cím mellé egy KTM 125 Duke motorkerékpár is járt.
Nézzük a 2022-es nevezési listát. Ez két részre bontható: azon versenyzők, akik idén is a mezőny tagjai voltak, valamint azok, akik újoncok lesznek.

Görbe Soma 2022-ben is a mezőny tagja lesz

A járványhelyzet miatt a tavalyi évhez hasonlóan idén sem rendeznek versenyzőválogatást. Görbe Soma egyedüli magyar lesz, mivel a Northern Talent Cupból a két első helyezett, a bajnok cseh Jakub Gurecky és az ezüstérmes belga Lorenz Luciano lépnek egy osztállyal feljebb - Rossi Moor és Varga Tibor végül nem kerültek kiválasztásra, ahogyan a három másik magyar jelentkező: Kecskés Bence, Kardos Gergő és Lőrinc László sem. De az újoncok eredményeit kikeresve látható, hogy nem minden esetben az adott bajnokságok legjobbjai érkeznek – vannak, akik a középmezőnyben versenyeztek, míg olyanok is vannak, akik csak néha szereztek pontot (pl. az indonéz Aditama a 15., míg a dél-afrikai Moodley csak a 24. helyen áll a jelenlegi bajnokságában). A kiválasztásuknál nyilván a sokszínűség is szempont volt, hogy ne csak spanyolokkal és olaszokkal legyen tele a mezőny. A sorozat hirdetett egy közönségszavazást is a facebookon, ahol a rajongók a kedvenc versenyzőiket beajánlhatták (ún. „Golden Bib” szavazás), amelyet a CIV PreMoto3 bajnokságban versenyző görög Vasilis Panteleakis nyert meg – ám a közönségszavazás ellenére mégsem lett a mezőny tagja (a szervezők írták is, hogy az csupán ajánlás, nem jelent automatikus bejutást).
Gratulálunk az indulóknak, de különösen Görbe Somának, aki egy újabb évet tölthet a világ egyik legnívósabb utánpótlás-sorozatában.

Fotó: Gold & Goose / Red Bull Content Pool