Moto3

Katari Nagydíj – Kettős győzelmet aratott az Ajo Motorsport duója

A világbjanoki cím egyik legfőbb favoritja, a Jaume Masia nyerte a Moto3-as szezonnyitó viadalt Katarban. A spanyol motoros mögött, újonc 16 éves csapattársa, Pedro Acosta lett a második, míg a dobogóra még a pole pozícióból induló Darryn Binder állahatott fel.
A Moto3-as géposztályra oly jellemező izgalmakkal tűzdelve zajlott a 2021-es MotoGP szezon első futama. A rajtot az első helyről induló Binder kapta el a legjobban és bár az első kanyart gond nélkül vette a mezőny, pár méterrel később Foggia kötött ki a kavicságyban, aki mint később kiderült azért bukott, mert Tatay meglökte, ezért a spanyol motoros egy hosszú körös büntetést kapott a futam során. Szintén még az első kör során Öncü neve is felkerült a veszteséglistára (igaz vissza tudott állni a versenybe és befejezni azt), majd pedig Romano Fenatit “ajándékoztak meg” egy dupla hosszú körös büntetéssel, mivel az olasz motoros kiugrott a startnál. Ezt követően pár körön keresztül, csak az úgymond jól megszokott sűrű helycserék zajlottak, kiváltképpen a célegyenesben. 16 körrel a vége előtt aztán Artigas három másik versenyzőt (Migno, McPhee, Alcoba) rántott magával, amikor belső íven próbált elmenni mellettük.

A Leopard Racing motorosában óriási lehetett a versenyszellem, hiszen egészen addig 14(!) helyet zárkózott és az előtte lévő körben még a verseny addigi leggyorsabb körét is megfutotta. A futam végéhez közeledve természetesen egyre élesebb küzdelmek alakultak ki és minden versenyző próbált a lehető legkedvezőbb pozícióba kerülni az utolsó körre. Ennek kapcsán hibázhatott Rodrigo is, aki egy féktávot kissé elnézett, ráfutott Masia hátsó gumijára, annak érdekében pedig, hogy elkerülje a bukást ki kellett szélesítenie a pályát, így végleg elesett annak a lehetőségétől, hogy a győzelemért harcoljon. Az utolsó körben az egészen addig kiválóan motorozó Sasaki bukott, habár talán lehetett volna reális esélye a győzelemre, ami végül a Masia, Acosta, Bynder hármas között dőlt el. A 16 éves Acosta próbálta a végén a befutónál megverni csapattársát, akárcsak a mögöttük haladó Byndernek is ez lehetett a terve, de végül egyikük sem tudott annyira jól élni a szélárnyék adta lehetőséggel, hogy változzon a sorrend a befutónál. A top5-ben még Garcia és Ridrigo zárt. A második helyről rajtoló, szintén 16 éves újon cGuevara végül hetedikként ért célba.