Supersport

Krummenacher a leggyorsabb pénteken, Sebestyén a 16.

Az immár MV Agustán ülő címvédő érte el a legjobb időt a supersportosok pénteki edzésein a Phillip Island-i nyitányon, míg az Oxxo Hungary Yamaha-Toth Team magyar motorosa két másodperces hátránnyal a 16. lett.

Trükkös körülmények között vette kezdetét a Supersport-világbajnokság első 2020-as szabadedzése Phillip Islanden, hiszen a korábbi esőzések miatt helyenként még nedves volt a pálya, amely viszont folyamatosan száradt a 45 perces gyakorlás során. A legjobbnak a teszteket is élen záró Andrea Locatelli bizonyult, és sokáig úgy tűnt, a délutáni, immár teljesen száraz pályán zajló tréninget is ő húzza be, ám végül Randy Krummenacher az utolsó körével átugrotta a Moto2-ből érkező újoncot.

Egyébként mind az MV Agusták, mind a debütánsok erős pénteken vannak túl, hiszen Raffaele de Rosa a harmadik lett előbbiek képviseletében, míg Can Öncü legjobb kawasakisként a negyedik. A második szabadedzés amúgy nem alakult zökkenőmentesen, ugyanis előbb néhány a pályára tévedő vadliba, majd Jules Cluzel motorjának elfüstölése miatt kellett belengetni a piros zászlókat.

Ami pedig a mezőny egyetlen magyarját, Sebestyén Pétert illeti: a délelőtti felemás állapotú pályán mindössze négy kört tett meg (volt, aki egyet sem), s úgy lett a limitidőn kívüli eredménnyel 17., míg délelőtt két másodperces lemaradással a 16. pozíciót mondhatta magáénak. Az Oxxo Hungary Yamaha-Toth Team  színeiben induló másik versenyző, a belga Loris Cresson 20. lett. Folytatás szombaton az időmérővel.