Egyéb autósport

Lawson nyerte a szezonzárót, Piastri az F3 2020-as bajnoka!

Az új-zélandi nyerte a végletekig izgalmas utolsó versenyt Mugellóban, a bajnok viszont Oscar Piastri lett idén.
A Formula-3-as mezőny szezonzáró versenyével kezdődött meg a 2020-as Toszkán Nagydíj programja Mugellóban, a rajtot Liam Lawson várhatta az élről, Sebastian Fernandez és David Beckmann előtt. A piros lámpák kialvását követően Lawson tökéletesen eljött és Fernandez is megtartotta a második helyet, azonban a bajnokság második helyén álló Logan Sargeant már a második kanyarban kiesett a versenyből egy Lirim Zendelivel történő koccanás következtében. Az amerikai óriási adott ezzel csapattársának, Oscar Piastrinak, és a biztonsági autó is bejött.

Az újraindítás után Lawson megint elkapta a rajtot, azonban a második helyre Alexander Smolyar lépett fel, mögé Beckmann pedig maradt a pozíciójában. A háttérben Piastri esett vissza, Theo Pourchaire viszont lopakodott előre. A verseny feléhez érve stabilizálódni látszódott a sorrend, és úgy tűnt, hogy a francia versenyző a legesélyesebb a végső győzelemre, hiszen Piastri nem igazán tudott előrébb lépni. Öt körrel a vége előtt még minden nyitott volt, Piastri virtuálisan csak egy ponttal vezetett Pourchaire előtt, de a 18. körben Frederic Vesti elengedte az ausztrált. A Formula-3 2020-as bajnoka ezzel OSCAR PIASTRI! Beckmann lett a második, és végül Pourchaire a harmadik.