MotoGP Sepang Teszt
Superbike Aragon

Misano - Olasz versenyzők bérelték ki az első négy rajthelyet a san-marinoi kvalifikáción

Romano Fenati vezetésével négy olasz, vagyis hazai motoros kezdheti meg az első négy helyről a holnapi Moto3-as san-marinoi futamot. A világbajnoki éllovas Pedro Acosta kilencedik, legfőbb riválisa, Sergio Garcia pedig tizenegyedik rajthelyet szerezte meg.
Forgó Ariel János 2021.09.18. 13:31:31
A Moto3 időmérőjének első etapja során egyértelműen John McPhee volt az egyik legfőbb favorit a továbbjutásra, azonban az idén egyébként is extra mód peches brit kapásból az első repülőkörében eldobta a motort hiába kezdte az első helyen a tréninget. Hasonló sorsra jutott Suzuki is, így már a Q1 elején kapásból két tapasztalat motoros esett áldozatul az erőltetett tempónak. A továbbjutási privilégiummal a szabadkártyázó Bardahl VR46 Moto3-as alakulat pilótája, Matteo Bertelle tudott élni másodikként (igaz ő is bukott, de a Q2-re menetkész lett a motorja), míg az edzéselsőség Tatayé lett. A négy továbbjutó helyre még Riccardo Rossi, valamint Ryusei Yamanaka hozta be motorját. További fontos indó, hogy sérülés miatt Öncü, és Rodrigo sem gurult pályára, egyszóval őket kapásból „veszteséglistára” írhattuk.

Dennis Foggia (képen) tudta a leginkább megszorongatni Fenatit. A Leopard Racing motorosa nem mellesleg hosszabbított csapatával 2022 végéig, így jövőre is a Moto3-ben fog versenyezni, új csapattársa pedig Tatsuki Suzuki lesz.

Mivel a hétvége eddigi mindhárom szabadedzését olasz motoros nyerte (kétszer a Leopard Racinggel 2022-re hosszabbító Foggia, egyszer Migno volt a legjobb. Itt érdemes gyorsan megjegyezni, hogy azt is bejelentették, hogy jövőre Tatsuki Suzuki lesz foggia partnere a Leopard Racingnél.), ezért számítani lehetett rá, hogy a pole pozíciót is nagy valószínűséggel egy hazai versenyző viszi majd el. A Q2-t nem meglepő módon Foggia kezdte a legjobban, szorosan a sarkában Mignoval, míg a harmadik, utóbbi időben egyre jobb formát mutató olasz, Romano Fenati negyediként nyitott. A végső „time attack” során, újabb hazai pilóta, Niccolo Antonelli húzott elő egy kiváló, második helyet érő időt a motorjából, amely később egy harmadik rajtpozícióra változott, hiszen az edzés vége után még gyors körön lévő Fenati szerezte meg végül a pole poízciót és lépett előre a hetedik helyről az elsőre. Abszolút olasz egyeduralommal zajlott tehát le a Q2, hiszen az első négy helyen hazai versenyzők zártak. A világbajnoki éllovas Pedro Acosta kilencedik, legfőbb riválisa, Sergio Garcia pedig tizenegyedik lett.