MotoGP Sepang Teszt
Superbike Aragon

Misano 2 – Ducati első sor: Bagnaia pole, Miller második hely, Marini villantás

Hatalmas lehet az öröm a Ducati háza táján, hiszen a MotoGP időmérője során a teljes első sort ők szerezték meg a gyári versenyzőpárosuk, valamint Luca Marini jóvoltából.
Forgó Ariel János 2021.10.23. 15:11:32
A királykategória negyedik szabadedzésén már előkerültek a slick abroncsok, hiszen a korábban nedves pálya ideális íve teljesen felszáradt, így kivétel nélkül mindenki száraz gumikkal folytatta a körözést. Így kezdődött az időmérő edzés is, ahol ráadásul a világbajnoki összetett első két helyén álló versenyző (Quartararo és Bagnaia) csupán a Q1-ben kezdhette meg a kvalifikációt. A pálya folyamatos állapotjavulásának köszönhetően megállás nélkül gyorsult a mezőny, ezáltal pedig gyakorlatilag körről körre futottak jobbnál jobb időeredményeket. A negyedik szabadedzést megnyerő Iker Lecuona is brillírozott, azonban leginkább az előbb már említett yamahásról és ducatisról szólt az időmérő első etapja. Az utolsó öt percben Pirro, Bastianini és Mir is eldobta a motorját, utóbbi versenygépe ráadásul az televíziós közvetítésekhez használt operatőri állványig repült, ki a bukótérből. A Q1-et óriási dominanciával Francesco Bagnaia nyerte meg, míg a másik továbbjutó helyet Iker Lecuona szerezte meg. Fabio Quartararo tehát nem jutott be a Q2-be, sőt a francia mindössze a tizenötödik rajtkockából várhatja a vasárnap 14:00 órai rajtot.

Marini messze legjobb királykategóriás rajtpozícióját szerezte

A Q2 már az első percekben feljebb pumpálta a pulzusunkat, hiszen Marquez egy nagyobb high-side-nak ígérkező bukást fogott meg. A „time-attack” Lecuona vezetésével indult, majd rögtön Bagnaia követte őt, aki azonnal az élre állt, majd egy újabb repülő körrel több mint egy másodpercet vert az éppen ekkor (kilenc perccel a vége előtt) második Lecuonara. Közben Martin begyűjtött egy bukást a nyolcas kanyarban, alig négy perccel később egy újabbat a tizenhatosnál, így a spanyol ekkora már végleg kénytelen volt feladni, hogy bármi érdemlegeset elérjen a Q2-ben. Az utolsó három percben Petrucci is bukott, így páran kénytelenek voltak elvenni a gyors körük során a gázt, mivel sárga zászló miatt egyébként sem számított volna az. Lecuona nemkülönben esés miatt volt kénytelen idő előtt feladni a küzdelmet. Ezt megelőzően egyébként Miller zárkózott Bagnaia mögé a második helyre, a harmadik pedig Pol Espargaro volt. A Q2-t lényegében Marquez esése zárta, már ami a pole pozíciót illeti, azonban Luca Marini még villantott egyet az alatta lévő GP19-cel, mellyel valóságos csodának számít az általa megszerzett harmadik hely.  Érdekesség, hogy a Q2-ben részt vevő 12 versenyző közül egyedül Franco Morbidelli (6.hely) megy sor négyes motorral.