Superbike Aragon

Misano 2 – Foggia nyer, Acosta 3.

Még nem dőlt el a VB-cím sorsa, Foggia tovább faragott a hátrányából
P1race.hu 2021.10.24. 12:23:29
A Moto3-as VB futamon a pole-ból indul Niccolo Antonelli rajtolt, mögötte Izan Guevara és Stefano Nepa jöttek szorosan. A két bajnokaspiráns Foggia és Acosta nem rajtoltak jól. Később feljött Jaume Masia, így Antonelli – Masia – Nepa – Guevara – Acosta volt a sorrend, de Foggia is szépen kezdett felzárkózni. A következő körökben Antonelli hátraesett a hetedik helyre, míg Foggia már a dobogóért küzdött, majd kilenc körrel a vége előtt már az első helyen haladt! Eközben a listavezető Acosta nyomás alá került, az ötödik helyért harcolt Nepával. Hat körrel a vége előtt az előző futam győztese, a tavalyi Moto3 Junior Világbajnok Izan Guevara elesett:  Tudta folytatni, de a dobogót elfelejthette. Az élen Jaume Masia keményen ostromolta Dennis Foggiát, ők több másodperc előnnyel a többiek előtt vívták a különmeccsüket a győzelemért. Masia szeretett volna egy hatalmas szívességet tenni a csapattársának – és magának is – de az olaszt nem tudta megállítani. Foggia megérdemelten szerezte meg a győzelmet, Masia lett a második, Pedro Acosta pedig egy kemény utolsó körrel végül felállhatott a dobogó legalsó fokára.
Ezzel a hiányzó Sergio Garciának már a halvány matematikai esélye is elszállt a bajnoki címre, amely Acosta és Foggia között fog eldőlni. Acosta előnye jelenleg 21 pont Foggiával szemben, miközben még 50 pont szerezhető. Az előny még beosztható, de Acosta arca érthetően volt savanyú a díjkiosztón:  A beugrók nem szereztek pontot: a Deniz Öncüt helyettesítő Daniel Holgado a 20., a szabadkártyás Mario Ajo a 21., míg a Sergio Garciát helyettesítő idei Red Bull Rookies Cup-bajnok David Alonso a 22. helyeken végeztek.