MotoGP Sepang Teszt
Superbike Aragon

Misano 2 – Kettős Marc VDS győzelem, Raul Fernandez kiesett!

Újabb csavar a bajnoki címért folytatott küzdelemben. Remy Gardner csapattársa hibája miatt tovább tudta növelni az előnyét.
P1race.hu 2021.10.24. 14:24:24
A Moto2-es futamon a pole-ból induló Sam Lowes indult el a legjobban, de az első kört mégis Aron Canet zárta az élen. Mögötte volt Lowes, aki egy kör erejéig még a boscoscuros csapattárs Jorge Navarro is megelőzött. A negyedik körre azonban a brit visszavette az elsőséget. Mögötte a második helyen sokáig Canet volt, akit aztán leelőzött a kilencedik helyről induló, és folyamatosan feljövő Raul Fernandez. A KTM-es csapattárs Remy Garnder is szépen jött felfelé, ám a menetelésének Somkiat Chantra látta kárát: a hatodik helyen motorozva ugyanis kiütötte őt az ausztrál listavezető:  Ezért a manőverért Gardner kapott egy hosszú körös büntetést.
Időközben az élen Raul Fernandez egyre lépdelt előrébb, Lowes-t is megelőzte a 14. körben. Ám ezután jött a dráma: az egyik balos kanyar féktávján elment a motor eleje, így a Moto2 legjobb újonca kiesett! A motor ripityára tört, a versenyzőnek szerencsére nem lett komoly baja, de kivizsgálásra az orvosi központba szállították. A baleset felvétele itt tekinthető meg.
Később Canet küzdött még a Lowes-szel, de végül az angol versenyző győzött, Canet pedig még a második helyet is elveszítette, mivel a hosszú körös büntetést kapó Adrian Fernandez végül leelőzte az utolsó körben. Canet motorjából a levezető körön kifogyott az üzemanyag, lehet hogy ez is hozzájárult a második hely elveszítéséhez. A negyedik hely Celestino Viettié lett - a Sky Racing VR46 ezen a hétvégén rendhagyó színekben áll rajthoz, mivel a csapattulajdonos Valentino Rossi számára ez az utolsó hazai futam.  Remy Gardner végül a hetedik helyen zárt, így 18 pontos előnnyel várhatja az utolsó két fordulót. Egyúttal eldőlt, hogy az ezúttal eleső Marco Bezzecchi már matematikailag sem lehet világbajnok, mivel hátránya immár 74 pont, miközben csak 50 egység gyűjthető.