Superbike Aragon

Moto3 Junior VB – Rossi Moor a 27. helyről indulhat

A szombati nap az időmérő edzéseké volt Valenciában. Mindkét edzésen volt olyan VB-induló, akik Rossi Moor mögött végeztek.
Palencsár Tibor 2021.11.20. 22:59:04
Ma két időmérő edzést teljesített a Moto3 Junior Világbajnokság mezőnye. Ezeken eldőlt, hogy Rossi Moor a 27. helyről indulhat vasárnap.
Az első időmérő vizes körülmények között zajlott le, ekkor Rossi a 23. helyen zárt – úgy alakult, hogy a Moto3 Junior VB éllovasa, a jövőre már a Red Bull KTM Ajo csapatnál a Moto3 VB-n versenyző Daniel Holgado is mögötte végzett.

Az edzést Scott Ogden nyerte – aki jövőre szintén a Moto3 VB-n fog szerepelni az újonc VisionTrack Racing Teamnél. A második edzésre már javultak a körülmények, így szinte mindenki javított jó két másodpercet. Ezen az edzésen Rossi a 27. helyet szerezte meg, pedig nem volt egyszerű dolga, mivel egy highside-ot is elszenvedett, ami után be kellett jönnie a boxba. Ezután már csak két kört tudott teljesíteni, amik során már csak egy tizedet tudott javítani a korábbi idejéhez képest. Az esetről – és az eddigi hétvégéről – halljuk őt magát:

A második edzést is Scott Ogden nyerte, így ő indulhat az élről (a nyitóképen ő a 26-os számú versenyző, mellette a maláj Syarifuddin Azman látható 63-assal). Mellőle két spanyol: José Antonio Rueda és José Julian Garcia rajtolhatnak. A második edzésen már magára talált Daniel Holgado, így az övé a negyedik rajthely. Ismét Rossi mögött végzett egy nagy név: az ausztrál Joel Kelso csak három kört tudott teljesíteni, így csak harmincadikként kezdheti meg a versenyeket. Ő idén már nyert futamot a Junior VB-n, beugróként már versenyzett a Moto3 VB-n, jövőre pedig már szerződése van a CIP Green Power csapathoz.

31 VOLPI, Mattia AGR Team KTM 01:57,963 00:08,196

Holnap egy bemelegítő edzés és két verseny vár a srácokra. A futamok 11 és 14 órakor rajtolnak, a sorozat YouTube csatornáján élőben streamelik.

Fotó: FIM CEV Repsol