Egyéb motorsport

NTC – magyar győzelem a Sachsenringen!

Rossi Moor zseniális futamgyőzelmet szerzett Németországban.
Harmadik hétvégéjéhez érkezett a Northern Talent Cup 2021-es kiírása, mely fordulónak a németországi Sachsenring adott otthont, a MotoGP betétfutamaként. A versenyen négy magyar srác is indul: Rossi Moor és Farkas Kevin, a Stefano Favaróhoz tartozó Fairium Next Generation Riders Team csapat tagjaiként. Itt van még Varga Tibor, aki Győrfi Alen tanítványa, valamint Vincze Martin, aki Chrobák János szárnyai alá tartozik.
A srácok pénteki napjáról itt már beszámoltunk, így azt nem írnánk le ismét. Szombat és vasárnap egy-egy verseny várt a srácokra.

SZOMBAT

A harmadik helyről induló Rossi Moor zseniális rajtot vett, rögtön az elejére tört. Szintén jó rajtot vett Vincze Martin, ám ő sajnos hamar kezdett visszaesni. Egy ötfős boly már hamar elszakadt az elején: Rossi Moor, Jakub Gurecky, Jacopo Hosciuc, Lorenz Luciano és Kas Beekmans külön versenyt futottak. A 16. helyről rajtoló Farkas Kevin pedig szépen felzárkózott, pár kör után már az élboly utáni első, azaz a hatodik helyen haladt.

Az ötfős élboly nagyot csatázott oda-vissza egymással, Moor elsőként kezdte meg az utolsó kört. A célegyenesben leelőzte Gurecky és Luciano – utóbbi azonban lassabbra vette az első kanyart, ami Moort is kibillentette a lendületéből, az így nyert pár tizednyi előny pedig már kitartott Gureckynek. Az amerikai-magyar srác azonban így is megszerezte az első dobogóját egy ezüstérem képében, a csapattársa, Farkas Kevin lett a hatodik. A két másik srác is pontszerző lett: Varga Tibi a 10., Vincze Martin a 12. lett.

Dobógó: 2. Rossi Moor - 1. Jakub Gurecky - 3. Lorenz Luciano

Az első futam végeredménye

Stefano Favaro tanítványai így nyilatkoztak a verseny után:

Varga Tibi az alábbit mondta:
„Első verseny P10. Sajnos a bal oldali koptatóm elhagytam és a ruhám teljesen kilyukadt. Holnap egy jobb folytatásban bízunk amire minden alapunk megvan, mivel a tempóm jó volt a versenyen! Nincs mese, jobb kvalifikáció kell.”
 Varga Tibor (Forty Racing)

Vincze Martin csapata, a Chrobák Motorsport Egyesület közleménye:
„Tegnapi verseny nem kimondottan úgy sikerült, ahogy szerette volna Martin. A rajtja nagyon jól sikerült, egy helyet előre is lépett az első fordulóban. Azonban utána a többiek kicsit határozottabak voltak az első két körön. Mire Martin észbe kapott, a lassabb bolyba ragadt és onnan nem tudott kikeveredni. A mai napon újult erővel, tanulva a tegnapi versenyből megpróbálja az első két körben is tartani a rajtnál elkapott ritmusát és maradni az élbollyal.”

Vincze Martin (Chrobák MSE)

Az első verseny felvétele

VASÁRNAP

A vasárnapi versenyen szintén zseniálisan rajtoltak a magyarok: Rossi Moor rögtön második – majd hamar első – lett. Vincze Martin egy darabig még harmadik is volt, azonban a többiek sajnos hamar bedarálták – de ne feledjük el, hogy ő a mezőny legfiatalabb tagja. Farkas Kevin szintén brilliáns rajtot vett: öt helyet lépett előre már rögtön egy kör alatt. Varga Tibor nem tudott jól rajtolni egyedül, azonban ő fizikailag még sajnos nem volt száz százalékos. A szombati események jóformán megismétlődtek, annyi különbséggel, hogy nem egy öt-, hanem egy hétfős boly szakadt el. Illetve, hogy nem egy, hanem két magyar volt benne, ugyanis Farkas Kevin is ott ment velük.

Farkas(28), Luciano(81), mögötte Beekmans, Moor(92), Kitzbichler(94), Hosciuc(6), Gurecky(59)

A boly együtt ment, de az elsőség általában Gurecky és Moor között váltakozott. Moto3-akat idéző küzdelemben végül azonban Rossi Moor állította meg cseh társa győzelmi sorozatát: fél tizedmásodperccel, de őt intette le elsőként a kockás zászló! Így ismét felcsendülhetett a magyar himnusz a Sachsenringen! A csapattárs, Farkas Kevin negyedik lett, kevéssel lemaradva a dobogóról. Varga Tibi a tizedik, Vincze Martin a 12. helyen futottak be, értékes pontokat és tapasztalatokat szerezve.
Az első két hétvége versenyeit nedves pályán rendezték, az Európát sújtó hőség miatt azonban száraz volt a német aszfaltcsík – amely a jelek szerint nagyon jót tett a Fairium NGRT tagjainak!

A DOBOGÓ LEGFELSŐ FOKÁN!

A második verseny végeredménye

Elképesztő siker! Íme a srácok nyilatkozatai:

Rossi Moor:

Farkas Kevin:

Varga Tibor:
Már úton vagyok hazafelé. A második versenyen ismét 10.- nek intett le a kockás zászló. Jobb eredményben bíztunk, de el kell fogadnunk, hogy fejlődnünk kell. Köszönöm a szurkolást mindenkinekés gratulálok a honfitarsaimnak. Szerdán indulunk Assenbe, ahol a hétvégén ismét új kihívások várnak ránk! Köszönöm a csapatnak a biztatást es a sok elvégzett munkát! Köszönöm a támogatást a szponzoraimnak!

Vincze Martin és csapata még nem adott ki közleményt a vasárnapi futamot követően.