Moto3

Őrület, csodák, hihetetlen zárkózások - Arenas a világbajnok, Fernandez oktatott, Arbolino 22 helyet jött fel

Raul Fernandez gyakorlatilag senkitől sem zavartatva aratott magabiztos rajt-cél győzelmet, miközben a spanyol mögött valóságos élet-halál harc zajlott szinte minden egyes kanyarban. Arenas a világbajnok, Arbolino másoik, Ogura a harmadik, igaz pontegyenlőséggel.
Talán fogalmazhatunk úgy, hogy leírhatatlan küzdelem zajlott a Moto3-ban tulajdonképpen a rajtot követően egészen a leintésig, minden egyes pozícióért az igen hamar ellépő Raul Fernandez mögött. Ai Ogura a tőle jogosan elvárt agresszivitással kezdte a futamot és próbált minél hamarabb a lehető legelőkelőbb helyre kerülni. A japán pilóta sokáig a top3-ben volt, azonban idővel elkezdett visszacsúszni, dacára annak, hogy nagyon is a határon ment a Honda Team Asia motorosa. Ogura, mint a világbjanoki cím egyik fő esélyese, mindenképpen próbált az éllovas Arenas előtt maradni, aki azonban kiválóan taktikázott és alkalmazkodott a kiélezett küzdelmekhez. A legnehezebb dolga minden kétséget kizáróan Tony Abrolinónak volt, aki a futamot megelőzően a pontverseny harmadik helyezettjeként, mindössze a 27. helyről rajtolt, azonban az olasz motoros 22 (!!!) pozíciót zárkózva ötödikként ért célba. Ha valaki, akkor ő mindent megtett annak érdekében, hogy világbajnok legyen és minél több pontot gyűjtsön Arenas ellnében. Nem a Snipers Team motorosán múlt a dolog, hiszen ez is bőven extra extrája volt, amit tőle láthattunk. Szintén jár az elismeris a második helyzett Dennis Foggia-nak, aki úgy szerezte meg ezt a pozíciót, hogy két alkalommal is hosszú körös büntetést kellett teljesítenie (még a második szabadedzés bemutatott felelőtlen motorozása miatt kapta ezt). Az olasz ígyis mindössze hat másodperccel maradt el a győztes Fernandeztől, akinek nem mellesleg a futam során tíz szekundum körüli előnye is volt.  (A harmadik helyen céla érő Jeremy Alcoba pályafutása első világbajnok dobogóját gyűjtötte be) Albert Arenas teljesítette a kötelezőt és a maga tizenkettedik helyével annyi pontot gyűjtött, hogy megtartsa első helyét a bajnokságban. A 23 éves spanyol pilóta így a Moto3-as géposztály 2020-as világbajnoka.  Mögötte pontegyenlőséggel második Arbolino és Ogura, azonban mivel előbbi tudott futamot nyerni idén, míg a japán nem, ezért az olasz motorsé a vb-ezüst.