MotoGP Sepang Teszt
Superbike Aragon

Portimao 2 - Garcia pole-lal tért vissza, Acosta csak a 14. helyről indulhat

Horváth Ádám 2021.11.06. 14:48:39
A Moto3-asok időmérő edzésével indult a hétvége igazán érdemi része Portimaoban. A szabadedzések alapján a két bajnoki esélyes, Acosta és Foggia biztos Q2-es résztvevő volt, így a Q1-et kiülhették. 4 pilóta jutott tovább az első etapból, név szerint Alcoba, Kunii, Surra és a kategóriában már kifejezetten veteránnak számító Antonelli. Az előző futamon első sorból induló Ricciardo Rossinak viszont nem sikerült.

Kunii a Q1 alatt még egy esést is bemutatott, de így is továbbjutott. Sokkal rosszabbul járt Suzuki, aki a Q2-ben esett el, így nem tudott mért kört sem teljesíteni, és csak a 18. rajtkocka lesz az övé. Az első gyors körök után Salac vezetett, de az utolsó próbálkozásokra (Moto3-hoz hűen) majdnem mindenki leggyorsabb szektoridőkkel érkezett. Végül Garcia volt az, aki tudott ennél is jobb kört futni, amivel meg is szerezte a pole-t. Az austini sérülés után a visszatérés tehát minden várakozást felülmúlt. Remekül teljesített McPhee, aki a 2. helyen végzett az időmérőn, illetve először indulhat első sorból Adrian Fernandez, aki 3. lett. A legutolsó gyors körökben még sokan javítottak, így Salac korábbi első ideje végül csak a 9. helyre volt elég.

A világbajnoki pontversenyt vezető Acosta az utolsó gyorskörén szélesített, ezért azt a körét elvették, így csak a 14. helyről rajtolhat. Nem mellesleg azon a pályán, ahol a tavaszi futamot megnyerte, ami akkor már nem az első győzelme volt. Csapattársa, Masia 5. lett, míg legfőbb riválisa, Foggia a 4. helyről kezdheti meg a futamot. A jövőre már a királykategóriába fellépő Binder 7. lett, a Q1-ből továbbjutó Antonelli pedig 8.