Superbike Aragon

Portimao – Cluzel győz Gonzalez és Aegerter előtt, Sebestyén 11.

A francia motoros két év után nyert ismét.
Palencsár Tibor 2021.10.02. 19:43:00
A Superbike-osokéhoz hasonlóan izgalmas volt a Supersport 600 géposztály versenye is – annyi különbséggel, hogy itt több szereplő volt, ellenben az élmezőnyből nem bukott senki.
A rajtnál három fő hiányzott: Christoffer Bergmann, Shogo Kawasaki és Aleix Viu az edzéseken elszenvedett sérüléseik miatt nem álltak rajthoz. A rajt után egyből ellőtt egy hat fős élboly: Dominique Aegerter, Can Öncü, Niki Tuuli, Jules Cluzel, Manuel Gonzalez és Raffaele de Rosa – mögöttük kevéssel lemaradva jött Steve Odendaal. Az egész futam az ő csatározásukkal telt el, meg sem lehet számolni, hányszor történt helycsere közöttük.
Bár a második körben még Can Öncü állt az élen, később veszített a tempójából, és a hatodik körtől egyértelműen kiszállt a küzdelemből. Az élen változó volt az állás: volt, hogy Cluzel, volt hogy Gonzalez, volt hogy Aegerter állt az első helyen, de a körök több, mint felében Cluzel szelte át elsőként a célvonalat. Nem álltak az élen, de Tuuli és De Rosa is gyakran voltak dobogós pozícióban. Odendaal, bár tartotta velük a tempót, a hetedik körtől folyamatosan tartotta a hatodik helyet – amelyen végül a kockás zászló is leintette. Az élboly profizmusára jellemző, hogy az első hét helyezett versenyző leggyorsabb köre a 2010 (!) óta fennálló pályacsúcsénál gyorsabb volt – akkor Michele Pirro futott egy 1:45.180-as kört, most ettől heten is jobbak voltak. Közülük is a leggyorsabb Jules Cluzelé volt, aki az utolsó körben teljesített egy 1:44.783-as kört – ami nem is csoda, hiszen Manuel Gonzalez üldözte a győzelemért. De a kockás zászló végült a GMT94 francia motorosát intette le elsőnek, aki így két év (2019 Argentína) után győzött először. A jövőre várhatóan a Moto2-be igazoló Gonzalez lett a második, a listavezető Aegerter a harmadik. De Rosa a negyedik, Tuuli az ötödik helyen futott be végül. Aegerter, bár tudta növelni előnyét a hatodikként záró Odendaal-al szemben, eldőlt, hogy a holnapi versenyen még nem biztosíthatja be matematikailag a bajnoki címet.
A futamon két bukás történt: Montero Huerta és a kiugró rajtért dupla hosszúkörös büntetést kapó Sanchis Martinez estek el. Glenn van Straalenés Kevin Manfredi versenyének műszaki hiba vetett véget – utóbbié elég látványos volt:
Sebestyén Peti a 16. helyről rajtolva 11-ként zárt. Sokáig a 15. helyen volt, de később előrejött a 12. helyre, végig nagyot csatázva az újdonsült IDM Supersport 600 bajnok német Patrick Hobelsbergerrel, akit az utolsó körben végül meg tudott előzni. Mindezt úgy, hogy hátra is kellett figyelnie, mivel az észt Hannes Soomer körökön át ott volt a sarkában.