Portimao – Újabb dráma! Ezúttal Razgatlioglu bukott, és Rea nyert - FRISSÍTVE!

Nemcsak a bajnokságban, hanem már egy hétvége alatt is több jelentős csavar történik...
Horváth Ádám 2021-10-03 15:50:39
Mivel az eddigi versenyeken Rea bukott, ezért a második futamot a 10. helyről kezdhette csak, miközben legfőbb riválisa, Razgatlioglu a 6. lett a Superpole versenyen, így a 6. helyről várhatta a lámpák kialvását – ami elsőre nem is sikerült. Rea feltette a kezét a rajtrácson, amire csak lassan reagált a versenyigazgatóság, de végül az első rajtot elhalasztották, mielőtt elindult volna.

A pole pozícióból Van der Mark kezdte meg a futamot, de Redding tört az élre mögé a két Yamahával. Rea agresszívan kezdte a futamot, az első körben még Razgatlioglu mellett is elment, és a 3. helyen fejezte be, majd a célegyenesben Locatelli mellett is elment nyomában Razgatliogluval.
A 2. körben már az élre állt Rea, de a célegyenesben Redding visszavette a vezetést, és ezzel a lendülettel Razgatlioglu is visszaelőzte a Kawasakist. 1 körrel később Reddinget is megpróbálta kifékezni, de belehibázott, amire Rea tudott rögtön lecsapni. Redding többször is hibázott, így nem tudta megtartani a vezetést, Rea és Razgatlioglu is megelőzte. Ezt követően kettejük között folytatódott a csata, a két rivális oda-vissza előzte egymást. Egy váratlan pillanatban az utolsó kanyarban Razgatlioglu motorjáról leszakadt egy idom, ami pont az első kerekén ment keresztül, amiről egyből elment a tapadás, és a Yamaha versenyzője a kavicságyban fejezte be a mai futamot. A baleset felvétele itt nézhető meg.

Miközben Redding szakadt le Rea mögül, a 3. helyért kezdtek öldöklő küzdelmet vívni. Locatellit utolérte Baz és Bautista, majd meg is előzték, így az utolsó körökre kettejük között dőlt el az utolsó dobogós helyezés. Két körrel a vége előtt Bautista kifékezte Bazt, viszont szélesre futott a kanyarban, így Baz egyből próbált belülről visszajönni, azonban a két motor összeért, és Bautista elesett.

Rea győzelmével visszahozta a szombati versenyen összeszedett hátrányát, a legtöbb pontot azonban Redding faragott a hátrányából az egész hétvégét tekintve, aki ezúttal a 2. helyen futott be. A dobogóra Loriz Baz állhatott még fel, Locatelli 4. lett, Gerloff pedig a végén megelőzte Van der Markot, így az 5. helyen zárt. Az összetettben Razgatlioglu előnye 24 pont Rea előtt, Redding lemaradása 53 pont.
FRISSÍTÉS: Loris Bazt utólag megbüntették Bautista kiütéséért. Egy hellyel hátrasorolták, így a bronzérem Andrea Locatellié lett.