RBRC: spanyol győzelem, kolumbiai bajnok, magyar pontszerzés a szezonzárón

Véget ért a Red Bull Rookies Cup 2021-es évada.
A MotoGP Aragóniai Nagydíjának betétfutamaként rendezték az egyik legnívósabb utánpótlás-sorozat, a Red Bull Rookies Cup idei kiírásának hetedik, egyben zárófordulóját. A kolumbiai David Alonso 38 pontos előnnyel érkezett Aragóniába a spanyol David Munozhoz képest, így ő ezt már csak elveszíteni tudta. Hazánk fia, Görbe Soma pedig pontjainak számát akarta gyarapítani a szezonzárón.

IDŐMÉRŐ EDZÉS

A péntek este rendezett kvalifikáción a spanyol Daniel Holgado szerezte meg a rajtelsőséget, mellőle a brazil Diogo Moreira, valamint a listavezető David Alonso indulhattak. Görbe Soma a 17. helyen zárt az időmérőn.

ELSŐ VERSENY

Szombat délután, a Moto2 időmérője után rendezték a hétvégi első futamot. Görbe Soma a 16. helyről rajtolhatott – ugyanis a 11-ként kvalifikáló Marcos Uriarte az időmérő edzés után megsérült, így a hétvégi versenyeket kihagyni kényszerült. A verseny a szokásos küzdelmeket hozta, a kiskategóriákra jellemző módon szinte folyamatos helycserékkel. A versenyen osztogatták a hosszú körös büntetéseket: a thai Tatchakorn Buasri rögtön kettőt is kapott, Alex Millan, Sho Nishimura és Bartholomé Perrin pedg egy „simát”. Millan végül kapott egy másodikat is, mivel az elsőt nem töltötte le időben, Perrin pedig, mivel a verseny végén kapta meg, három másodperc büntetéssel sújtották végül. Iván Ortola műszaki hibával kiállt, a tavaly a Northern Talent Cupban versenyző osztrák Jakob Rosenthaler pedig kiesett. A versenyen egy ötfős élboly: Daniel Holgado, David Munoz, David Alonso, Diogo Moreira és Matteo Bertele elszakadtak a többiektől, és ők a külön csatáikat vívták. A győzelmet végül Holgado szerezte meg, kevéssel David Munoz és David Alonso előtt.
Görbe Soma nagy csatát vívott a hosszúkörös büntetés miatt hátraeső Buasrival, valamint Eddie O’Sheaval és Demis Mihailával. Végül a 15., pontszerző helyen intette le a kockás zászló, 14 ezreddel megelőzve a thai Buasrit. A futam után ezt mondta: „Vége a 13. futamnak! Sikerült megint pontot szereztem,úgyhogy boldog vagyok!  Holnap a szezon utolsó versenyén szeretném hasonlóan befejezni a futamot.”

Az első verseny végeredménye

Alonso a harmadik helyével behozhatatlan előnyre tett szert, így eldőlt, hogy ő a Red Bull MotoGP Rookies Cup 2021-es bajnoka.

David Alonso, a 2021-es győztes

MÁSODIK VERSENY

A második versenyen ezúttal nem egy öt, hanem egy hétfős boly csatázott az elsőségért: az újdonsült bajnok Alonso, valamint Daniel és David Munoz, Ortolá, Holgado, Matteo Bertelle és Moreira. A versenyt a szokásos módon roppant szoros befutóban Ivan Ortolá nyerte meg, megszerezve ezzel első Red Bull Rookies Cup győzelmét. Mindössze hat ezreddel előzte meg a második Daniel Holgadot, és csak öt századdal a harmadik Alonsot. Görbe Soma a mezőny hátsó részében küzdött, a szombati naphoz hasonlóan Eddie O’Shea-vel és Tatchakorn Buasrival. A háromfős boly utolsójaként futott be végül Soma, ám tegnaphoz hasonlóan ismét tizenötödik lett, egy újabb pontot hozzátéve az eddigiekhez.

A második verseny végeredménye

Hallgassuk meg Soma mondandóját a szezonzáró verseny után:

Soma maga jelentette be tehát a fantasztikus hírt: JÖVŐRE IS MEGHÍVTÁK A RED BULL ROOKIES CUPBA!!!
Ehhez gratulálunk, ahogyan az egész éves teljesítményéhez is! Végezetül tekintsük át a bajnokság végeredményét.